Громадяни України вважають, що влада всіх рівнів має невелике бажання подолати корупцію. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією.
Зокрема, в добрі наміри президента та його адміністрації вірять 16,8% респондентів, спробам міської та сільської влади подолати корупцію довіряють 13,5% опитаних, Кабінету міністрів — 11%, у такі ж наміри судової системи — тільки 6,9%.
Нагадаємо, що в «економічні реформи» вірить стільки ж українців — 16,8%, тобто стійкий електорат президента Віктора Януковича, за якого у серпні мали намір голосувати 17,3% українців.
У той же час, незважаючи на низьку довіру, понад 77% респондентів вважають боротьбу з корупцією обов'язком президента, 45,5% - Верховної Ради і 33% - міліції з прокуратурою та Кабінету міністрів.
За її словами, дані опитування свідчать, що ідея посилення жорстких дій проти корупціонерів дещо втрачає свою популярність серед населення України, тоді як поступово підсилюють свої позиції менш радикальні і більш поступальні заходи.
«В цілому по Україні все ще не більше 18% називають будь-які антикорупційні заходи ефективними, і це відсоток тільки серед поінформованих громадян, кількість яких коливається від 10% до 30% залежно від того, про чиї антикорупційні ініціативи йдеться», — сказала С.Горна.
Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології за співпраці з Європейською дослідницькою організацією у березні-квітні 2011 року в усіх областях України і АР Крим методом особистого інтерв'ю. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (старшого від 18 років) України і становить 10 тис. 639 осіб. Ймовірна похибка + -1%.