Лише 3% росіян продовжують вважати Крим українським

10:38, 23 листопада 2015

Переважна більшість росіян вважає, що Крим повинен входити до складу Російської Федерації, і не бачить у цьому порушень міжнародного права.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс» із посиланням на результати опитування «Левада-Центру», проведеного 13-16 листопада серед 1600 осіб у 134 населених пунктах 46 регіонів РФ.

За твердженням соціологів, на даний час 87% росіян упевнені, що Крим повинен входити до складу Росії, рік тому про це говорили 73% опитаних.

Свою позицію вони аргументують тим, що «Крим завжди був російським» (57%) і вказують на проведений у Криму «референдум» про приєднання до РФ (20%).

Про те, що Крим повинен бути українським, сказали 3% респондентів (4% в 2014 році).

При цьому скоротилася частка тих, хто вважає, що було б краще, щоб Крим був незалежною державою – 5% зараз проти 15% торік.

Переважна більшість росіян (90%) не згодні з думкою, що Росія порушила міжнародні домовленості й міжнародне право, прийнявши до свого складу Крим.

У цілому нинішні російсько-українські відносини опитані росіяни оцінюють негативно, хоча й не так погано, як на початку року: 41% називає їх напруженими (проти 33% у січні), 30% - ворожими (48%), а 14% - прохолодними (9%).

Позитивні оцінки стали звучати дещо частіше: 6% оцінюють відносини між Росією й Україною як хороші, добросусідські й дружні, а 7% як нормальні, спокійні (у січні обидва ці показники були на рівні 2%).

Крім того, частина респондентів вважає, що «українці ніколи не любили росіян» (10%) і що «вони хочуть подолати радянське минуле» (7%).

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.