Лише 4% українців турбує рівень їхніх знань, - опитування

15:13, 1 грудня 2010

Лише 4% українців – це молодь у віці 18-29 років - турбує рівень їхніх знань. Про це свідчать опитування соціологічної групи «Рейтинг», яка презентувала проект «Рейтинг антирадості або що засмучує українців?»

Як повідомили ZAXID.NET у соціологічній групі "Рейтинг", разом з тим чверть молоді у віці 18-29 років невпевнені у своєму майбутньому, стільки ж – стурбовані відсутністю роботи, яка б приносила задоволення. Крім того, молодь засмучує здоров’я рідних та близьких. Лише молодь - і то лише 4% турбує рівень їхніх знань.

Людей середнього віку більше турбує рівень їх доходів, починає більше турбувати як власне здоров’я так і здоров’я близьких. Росте невпевненість у власному майбутньому, починають більше турбувати відносини з дружиною/чоловіком, шлюб. У віці 40-49 років людей починає засмучувати їх сексуальне життя.

Старших починає турбувати необлаштоване життя дітей, відносини з дітьми, стан здоров’я поступово виходить на передній план – 37% опитаних у віці 50-59 років і 67% у віці понад 60 років найбільше засмучує стан їх здоров’я.

Людей похилого віку (понад 60 років) все більше засмучує самотність, відносини з дітьми, разом з тим, менше засмучує стан їхнього житла та рівень доходів. Лише 7% опитаних у віці понад 60 років нічого не засмучує в житті.

Що стосується тендерних розбіжностей, то жінки, мають більше приводів засмучуватися, ніж чоловіки. Так, жінки більше стурбовані рівнем доходів, станом здоров’я (як власним, так і близьких), невпевненістю у власному майбутньому, необлаштованим життям дітей, своїм емоційним станом. Жінок більше засмучує хатня робота, самотність та почуття безвиході.

У свою чергу чоловіків більше, ніж жінок, турбують відсутність роботи, яка б приносила задоволення, нереалізовані можливості і таланти.

Довiдка ZAXID.NET
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 4 – 11 жовтня 2010 р.