Лише кілька міст в Україні мають одноставковий тариф за тепло, – тепловик

15:30, 6 вересня 2013

Лише кілька міст в Україні використовують для оплати за теплопостачання одноставковий тариф. Це Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя тощо. Інші міста використовують двоставковий або єдиний тариф. Про це сказав 6 вересня на прес-конференції начальник планово-економічного відділу ЛКП «Львівтеплоенерго» Михайло Вількович.

Михайло Вількович наголосив, що двоставковий тариф складається з умовно змінної частини (60% тарифу) та умовно постійної (40%). Умовно змінна частина покриває витрати підприємства конкретно на вироблення 1 гКал тепла.

«Тобто це витрати газу, електричної енергії, купованої або, у нашому випадку, теплової енергії, яку виробляє ТЕЦ (міська, – ред.), – тарифи на які затверджує Нацкомісія. Решта – це умовно постійні витрати, їхній обсяг не залежить від об’ємів наданих послуг. Ці витрати є цілорічні. Чому погано, що людина взимку оплачує за те, що спожила, а влітку – тільки ті витрати, які необхідні для підтримки всього обладнання (комунальних теплових підприємств, – ред.) в робочому стані та його ремонту? Інакше весь тягар не лягає на людину одразу (виключно на період опалювального сезону, – ред.)», – сказав Михайло Вількович.

Він нагадав, що у Львові раніше, у 2000-х роках, недовго діяв одноставковий тариф, однак далеко не всі могли платити значні суми за тепло в холодні місяці.

«Чи всі спроможні оплачувати всю суму в опалювальний сезон?» – зауважив тепловик і додав, що, крім того, існує механізм нарахування пені за невчасну сплату за надані послуги.

Як інформував ZAXID.NET, Львівська міськрада готова найближчим часом подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, розрахунок одноставкового тарифу на теплопостачання. Зараз чиновники очікують на позицію депутатів щодо цих розрахунків, а також відповіді від Мінрегіону – чи буде відшкодовуватись для міста різниця в тарифах.

Зауважимо, потреба у відшкодуванні різниці в тарифах виникає через невідповідність затверджених тарифів фактичній вартості теплової енергії і послуг.

Нагадаємо, потреба в розрахунку нового тарифу виникла, оскільки депутати Львівської міської ради 27 червня 2013 року прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.

Додамо, 16 липня відбулося обговорення двоставкового тарифу з депутатами, громадськими активістами, трудовими колективами теплопостачальних підприємств, за результатами якого мер Львова закликав створити робочу групу, яка дала б фахову оцінку двоставковому тарифу. Однак депутати подолали вето міського голови, накладене на ухвалу щодо скасування двоставкового тарифу на теплопостачання у Львові.

Отож, ухвала про одноставковий тариф вступає в дію у місті з 1 жовтня.