Лише на Львівщині ПР не здобула прохідних 5%

15:20, 2 листопада 2012

Партія регіонів у Львівській області на парламентських виборах не зуміла подолати 5-відсотковий бар’єр. За провладну партію проголосувало тільки 4,7% мешканців області. Такі дані наводить Центрвиборчком.

Додамо, що в решті областей Партія регіонів подолала бар’єр 5%.

Не користується особливою популярністю Партія регіонів і в Івано-Франківській (проголосувало 5,19% виборців), Тернопільській (6,4%) областях. У столиці України провладну партія підтримало тільки 12,60%.

Найбільше за ПР проголосувало в Донецькій області 65,09% виборців.

Додамо, що керівником Львівської обласної організації Партії регіонів є народний депутат України Петро Писарчук, який на цих виборах балотувався у Раду за списком партії (105 у списку, – ред.)

Водночас за даними ЦВК, у Львівській області тільки три політичні сили подолали 5% бар’єр: ВО «Свобода» – 38,02%, ВО «Батьківщина» – 35,48% та УДАР – 14,43%.

Нагадаємо, 28 жовтня Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Цьогоріч вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатського корпусу сформують політичні партії за списками, а другу половину – кандидати-мажоритарники в одномандатних округах.

ЦВК опрацювала вже 99,38% протоколів дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів. У багатомандатному округу (за партійними списками) до Ради проходять 5 політичних партій: Партія регіонів (30,06%), ОО «Батьківщина» (25,48%), партія УДАР Віталія Кличка (13,93%), Компартія України (13,20%), ВО «Свобода» (10,42%).

В одномандатних округах помітна така ж тенденція виборчих симпатій, як і в багатомандатному: на сході та півдні перемагають представники ПР, на заході та в центрі – опозиційні кандидати, а також самовисуванці.

Під час виборів спостерігачі та кандидати зафіксували чимало порушень, зокрема під час підрахунку голосів. Зокрема, місія ОБСЄ розкритикувала парламентські вибори, назвавши їх кроком назад. Також вони наголосили, що процес встановлення голосів "оцінюється негативно через недостатню прозорість". Спостережна місія Парламентської Асамблеї Ради Європи вважає, що вибори Верховної Ради не виражають волю українського народу. Місія спостерігачів Канади вважає, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.