Лише один з двох ВІЛ-інфікованих українців знає про свій статус

22:38, 18 вересня 2013

Станом на 1 серпня 2013 року в Україні зареєстровано 236 047 випадків інфікування ВІЛ. Проте лише один з двох ВІЛ-інфікованих громадян знає про свій статус. Про це повідомила заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів на засіданні обласної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

«Тому надзвичайно важливо скоординувати зусилля і спрямувати їх на протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії», – додала вона.

За словами Романів, Україна залишається однією з найбільш уражених епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу країн в Європі.

Координатор Львівської регіональної ради спільнот Назар Несевич наголосив на необхідності створення стаціонарного відділення для надання комплексу послуг для ВІЛ-інфікованих у Львівській області.

Ірина Романів доручила департаменту охорони здоров’я напрацювати пропозиції щодо виділення приміщення для створення стаціонару.

Окрім того, члени Координаційної ради заслухали інформацію про охоплення ВІЛ-позитивних дітей соціально-культурними проектами. Як повідомив керівник обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Дмитро Тигач в області є 235 ВІЛ-позитивних дітей, кількість яких за останні роки стабілізувалась і не зростає.

«Діти віком від 3 до 16 років повністю охоплені доглядом, лікуванням, харчуванням та одягом. Ситуація із оздоровлення та відпочинку таких дітей бажає бути кращою», – зазначив Д. Тигач.

Додамо, що в Україні хочуть запровадити обов’язкове тестування осіб з метою виявлення ВІЛ під час: вступу до вищих навчальних закладів; прийняття на роботу; в’їзду до України на термін більш як три місяці (для іноземців).