Лицем до Дорна, або бути чи не бути?

12:14, 16 червня 2016

Відбулось спільне засідання двох депутатських комісій: комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту і комісії законності депутатської діяльності та свободи слова. Причиною роботи комісії у такому складі стало питання концерту Івана Дорна у Львові 17 червня.

Перед тим як висловитись сповна, зроблю коротенький екскурс в те що цьому передувало. 20 квітня на пленарному засіданні сесії ЛМР було винесена ухвала авторстава партії Українське об'єднання патріотів УКРОП: «Про заборону проведення концертів та інших розважальних заходів на території міста Львова представниками українського та іноземного шоу-бізнесу, які під час де-факто російсько-української війни підтримують агресію Російської Федерації, пропагують сепаратизм в Україні».

Сира та недопрацьвана, якщо говорити про рівень аналітики та дослідження проблеми, а ще декларативна з позиції можливості бути виконаною. Ухвала прогнозовано викликила полеміку та дискусії в залі.

Представники всіх політичних сил виявились однозначні в питанні гастролей у Львові гуртів, колективів, окремих осіб, які у відкритий спосіб пропагують агресію та сепартизм, бо які взагалі тут можуть виникати питання? По-переше, таким на голову не спаде гастролювати у нас, а по-друге, Львів і без заборонної ухвали здатен відреагувати на візит «русково міра».

Результатом дискусії навколо питання став компромісний відредагований варіант ухвали та ніби-то спільна позиція та розуміння юридичних моментів даного рішення. В процесі роботи над цим варіантом всі сторони визнали, що це швидше політична заява з декларативним характером без інструменту та можливостей виконання. Пообіцяли, що не спекулюватимуть прийнятим радою рішенням, зокрема в площині контролю за виконанням, який покладено на заступника міського голови з гуманітарних питань, на комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту законності та депутатської етики, відповідно.

Ухвалку проголосували. І от першим каменем спотикання став Іван Дорн, який, на думку активістів організацій Добровольчий рух ОУН та Цивільного корпусу «Азов» Львівщини, підпадає під цю ухвалу та просять відповідальних за це виконати рішеня, а також повинен у певний спосіб (щоб виступити у Львові) доводити свою проукраїнську позицію.

На засіданні були присутні також представники ринку концертних індустрій, зокрема Святослав Роман, які висловили свою позицію з приводу даного питання і загалом, а також слушно зауважили, що не були залучені до напрацювання рішень, які великою мірою впливають на їхню діяльність . Відтак разом з членами комісії дійшли висновку, що творчість Івана Дорна не підпадає під заборону в рамках ухвали ради, яка забороняє концерти представників українського та іноземного шоу-бізнесу, які підтримують російську агресію, а виступ співака має відбутися.

Більше не писатиму, хіба запитаю у самостверджених авторів ухвали – депутатів Любомира Босаневича та Ігоря Телішевського: чи правильно з їхнього боку вмивати руки та перекладати відповідальність за свою дуже свідому та активну позицію на інших?

Я не фанатка Дорна, а прийняття рішень за суспільство в площині культури, відповідальність за формування списків «можна та категорично заборонено» – це дорога в минуле :(