Литва ввела жорсткі обмеження для людей без ковідного паспорта

12:23, 13 вересня 2021

Литва з понеділка, 13 вересня, запровадила жорсткі обмеження для людей, які не мають так званого «паспорта можливостей». Такий документ можуть отримати ті, хто перехворів коронавірусом, вакцинована від нього або має негативний ПЛР-тест, повідомляє Delfi.

Нові обмеження не стосуються людей із «паспортом можливостей», проте їх як і раніше просять дотримуватися запобіжних заходів, наприклад, дезінфікувати руки, дотримуватися дистанції, носити маски.

Люди без цього документа не зможуть потрапити в магазини з товарами не першої необхідності, в торгові центри, на ринки, якщо їхня площа перевищує 1500 квадратних метрів, в кафе та ресторани всередині. Також вони не зможуть користуватися послугами салонів краси, ходити в спортклуби, на заходи за участю понад 500 людей.

Водночас без «паспорта можливостей» можна ходити в продовольчі магазини і на продуктові ринки, в магазини з товарами для тварин, в аптеки, салони оптики, в ортопедичні салони, в магазини, що торгують рослинами, насінням, добривами - однак тільки в ті, які не перебувають в торгових центрах, або які мають окремий вхід, а їх площа не більша за 1500 квадратних метрів.

Крім того, без ковідного паспорта можна замовляти їжу навинос, отримати послуги в барах і кафе на літніх терасах, за умови дистанції між столиками і присутності за одним столиком не більше п’яти людей, користуватися послугами АЗС, невеликих ремонтних майстерень (у разі, якщо контакт триває не більше 15 хвилин), отримати послуги бюро ритуальних послуг, відвідувати бібліотеки, музеї, виставки, отримувати соціальні, юридичні та необхідні послуги в держустановах і муніципальних установах, відвідувати пацієнтів, які перебувають у важкому стані, вагітних і неповнолітніх, отримувати соціальні послуги.

У транспорті «паспорт можливостей» не потрібен. Однак всі пасажири повинні бути в масках і дотримуватися дистанції. На міжміських маршрутах і рейсах на замовлення повинні бути зайняті тільки сидячі місця.

Студенти вищих навчальних закладів, колегій та люди, які відвідують курси для дорослих, можуть ходити на контактні заняття безперешкодно лише із «паспортом можливостей». Ті, у кого його немає, повинні регулярно тестуватися – ця послуга надається безкоштовно.