Голова Верховної Ради України каже, що вже сьогодні відбувається боротьба низки політичних груп за посаду спікера в новому складі парламенту. Про це він заявив сьогодні журналістам, коментуючи ухвалення за основу змін до регламенту, які передбачають обрання спікера не таємно бюлетенями, а відкрито в сесійній залі.
«Я не відкрию великої таємниці, якщо скажу вам, що зараз уже точиться між групами, майбутніми фракціями боротьба за посаду голови Верховної Ради України і зокрема всередині команд, які демонструють начебто показову монолітність», - сказав Володимир Литвин.
За словами Литвина, через ухвалення відповідного законопроекту нічого надзвичайного не відбулося. Він нагадав, що з цього приводу є рішення Конституційного Суду.
«А український Конституційний Суд – найконституційнійший суд у світі, як нам відомо і потрібно рішення Конституційного Суду виконувати, незалежно від того подобається воно комусь чи ні», - сказав спікер. Литвин також додав, що після рішення КС норма щодо обрання спікера таємно вже не діє і зараз парламент, внісши зміни до Регламенту, виконує формальні речі. Крім того, додав він, відповідний законопроект ухвалено лише в першому читанні.
«Ви розумієте чому за основу - тому, що вибори і їх результати можуть вносити певні корективи», - сказав він.
Водночас, Володимир Литвин наголосив, що потрібно зробити все, аби не перетворити парламент в «іграшку в руках політичних фракцій». За його словами, це мають зрозуміти і ті, хто сьогодні бореться за спрощення системи обрання спікера, маючи на меті обійняти цю посаду. «Вони мають подумати, як їм буде працюватися, коли вони будуть залежати від примх тої чи іншої потужної політичної сили або залежати від домовленостей декількох політичних фракцій чи груп у парламенті», - сказав В.Литвин.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.