Литвин пропонує екзаменувати чиновників на знання Конституції

08:00, 10 червня 2011

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 9 червня під час зустрічі із головою Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо зазначив, що головною проблемою у конституційному процесі є те, що «ми навчились змінювати Конституцію, а не навчились її виконувати». У цьому контексті він запропонував проводити екзамен для державних чиновників на знання Основного закону.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Верховної Ради

На переконання керівника парламенту, потрібно «більше уваги приділяти не розділам із розподілом повноважень, а ключовим статтям, де йдеться про основні права і свободи громадян». Він висловився за необхідність визначитися із шляхом розвитку життя суспільства - європейським або пострадянським, що у подальшому сформує підходи до вирішення багатьох питань, у тому числі і у питаннях влади.

Ключовим завданням у конституційному процесі В.Литвин назвав необхідність визначитися, якою буде Україна, яким буде її внутрішній курс, зовнішня політика, якими будуть права людини сьогодні і завтра. Він висловився за винесення цих питань на загальнонаціональну дискусію, щоб «не зациклюватися на Конституційній асамблеї, яка повинна стати інструментом загального бачення України».

«Асамблея може виконати ті завдання, які будуть окреслювати  стратегію країни, - сказав він. - А Конституцію, за його словами, ми повинні вибудовувати на знанні історії України, її традицій, на тій основі, на якій проростало наше суспільство, потрібно розуміти сучасні процеси, тенденції, місце України у світі». В.Литвин висловив сподівання, що саме в  такому річищі розвиватиметься конституційний діалог в Україні.

Голова Верховної Ради України також зазначив, що «ключове завдання для суспільства зараз - це зробити так, щоб люди відчули відповідальність влади, а влада відчула відповідальність перед людьми». У цьому контексті він заявив, що «ми зараз стоїмо перед необхідністю прийти до радикальних рішень як у сфері боротьби із корупцією, так і у напряму конституційного реформування».

В.Литвин висловив сподівання, що «спільними зусиллями необхідні для України законопроекти будуть доведені до такої кондиції, щоб було приємно читати висновки Венеціанської комісії, і це можливо, коли ми обираємо мету, а не політичну ситуацію».