Литвин розповів в Ужгороді, як він вивів на чисту воду Тимошенко

17:48, 29 жовтня 2008

Володимир Литвин, депутат ВРУ, лідер однойменного блоку, сьогодні, 29 жовтня, на прес-конференції в Ужгороді повідомив, як уряд приховував підписаний з Міжнародним валютним фондом документ: "Учора намагалися запитати в уряду, так є меморандум, є оті позиції, які оформляють у вигляді зобов’язань України перед МВФ, чи ні? Відповідь була такою: нічого подібного не існує, це все маячня. Потім з’явився документ, потім виявилося, що меморандум таки існує, що підписи таки існують, що зобов’язання української сторони таки існують", - сказав політик. Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.

"Скажіть будь ласка, як можна довіряти один одному, і як можна говорити людям, що вони (урядовці - ZAXID.NET) несуть відповідальність перед Україною і народом, коли є намагання приховати реальний стан речей", - сказав В.Литвин. Він також розкритикував зміст зобов’язань, які Україна бере на себе перед МВФ. "Якщо прочитати меморандум, який підписала українська влада в особі Президента України, прем’єр-міністра, керівника Нацбанку і міністра фінансів, то заходи є дуже, дуже непопулярними", - зазначив політик.

З його слів, "в меморандумі є пропозиції, які не можна прийняти, бо вони викличуть масове невдоволення людей. Як-от, на 2 роки замороження підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Замороження підвищення пенсій, різке підвищення комунальних послуг, остаточне вибивання із людей заборгованості за комунальні послуги, я вже не кажу вже про фінансову систему і таке інше".

"Я учора не міг домогтися відповіді на питання, скільки нам потрібно грошей платити боргів до кінця цього і на наступний рік, - сказав В. Литвин. - Один говорить, що на 24 місяці, інший - на 4 роки, третій - на 15 років, і ще один вождь сказав, що на 30 років. Як за такої ситуації можна довіряти один одному? Я можу сказати лише наші експертні оцінки: до кінця цього року треба сплатити 8 млрд доларів. Наступного року - в межах 40 млрд доларів. А на запитання, як Україна буде формувати свій бюджет з урахуванням цих виплат, пік яких припадає саме на наступний рік, ми так і не отримали відповіді".

Він також додав, що "в листі, який підписаний згаданими найвищими посадовими особами, а також власне у меморандумі, де йдеться про зобов’язання української сторони, є дві тези: що заходи приймаються на певний період до кінця цього року і на початок 2009, а їх буде реалізовувати нова адміністрація. То в мене виникає питання: коли прем’єр і міністр фінансів підписували, то, очевидно, вони погоджувалися на дочасні вибори, або ж знову ж таки підписували це для МВФ".

Водночас В.Литвин висловив думку, що в умовах економічної кризи треба думати або про її подолання, або про дочасні вибори. "Якщо серйозно ставити питання протидіяти кризі, то треба забути про парламентські вибори. А якщо приймати ці заходи у вигляді закону, а після цього йти на вибори, то факт, що ніхто нічого робити не буде. Бо уряд і вся виконавча влада в абсолютній своїй більшості буде змобілізована на вибори. Тоді навіщо ця гра? Для МВФ, що заспокоїти його? Тоді про це потрібно сказати", - зазначив він. "То, очевидно, треба мати чесний діалог із суспільством, а не приховувати оті позиції, які вкотре найвищі посадові особи приховано підписали у вигляді зобов’язань", - зазначив політик.