В Україні не стоїть питання про продаж газотранспортної системи держави. Про це сказав в інтерв´ю телеканалу «Рада» голова ВРУ Володимир Литвин.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Ради.
«Навіть якщо гіпотетично уявити таку постановку питання у практичній площині, то це означає, що ми повинні зняти з себе останню сорочку і її продати», - зазначив він додавши, що «мова про це не йде і вестися не буде».
Водночас Литвин вважає першочерговим вирішення питання, як використовувати газотранспортну систему.
«Я стояв і стою на тому, що ми повинні задіяти у цій роботі власника газу - Росію і споживачів газу - Європу, і давно повинні були вийти на газотранспортний консорціум, аби мати гарантію, що газ через українську газотранспортну систему буде постачатися, і що Європа гарантовано споживатиме газ, а Україна від цього гарантовано отримуватиме дивіденди, в тому числі від газотранспортного консорціуму, який мав бути зареєстрованим в Україні», - сказав Литвин. Він нагадав, що це питання свого часу активно обговорювалося, «приймалися навіть рішення, підписувалися відповідні наміри Президентом Леонідом Кучмою, Російською Федерацією і Німеччиною, але наші постійні опоненти, які виступали з «позицій національної чистоти», таврували, критикували і так нічого отримано і не було».
В.Литвин висловив думку, що «якби цей газотранспортний консорціум працював, сьогодні не було б питань щодо ціни на газ, щодо проблеми того, як кінці з кінцями звести і як збалансувати український бюджет». За його словами «влада сьогодні не може перекладати ціновий чинник на людей, бо він і так надто високий, а проблема ця лягає на «Нафтогаз України», він в боргах, як у шовках, а це ускладнює нашу роботу».
Спікер підкреслив, що нині питання може стояти лише у площині створення газотранспортного консорціуму, «не більше того, ніхто не збирається здаватися».
При цьому В.Литвин наголосив, що в Україні «має бути відчуття спільної відповідальності і що ми стоїмо перед серйозними ризиками і викликами, враховуючи загальносвітові тенденції і враховуючи слабкість економічної системи в Україні».
Нагадаємо, Україна і Росія ведуть тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти - «кабальними».
У ніч на 21 грудня прем'єр-міністри РФ і України Володимир Путін і Микола Азаров проводили переговори щодо газу. Зустріч проходила у резиденції російського прем'єр-міністра у Ново-Огарьово.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що сподівається на компромісне рішення у газових переговорах з Росією, яке буде прийняте найближчим часом у Москві за участю української сторони.
22 грудня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що газовий холдинг не планує підписувати з Україною нові контракти у газовій сфері.