"Можливо, я був не достатньо переконливий, щоб примусити представників однієї команди заговорити однією мовою, - заявив 26 листопада Володимир Литвин, відповідаючи на запитання про долю його провини за стан, в якому опинився нинішній парламент, під час прес-конференції у Тернопільській області. - Бо, на мою думку, я маю моральне право звертатися до політиків помаранчевого табору з пропозицією рекомендації навіть вимогою, щоб вони врешті-решт розпочали діалог між собою". Про це повідомляє прес-служба Народної партії України.
"Доля так розпорядилася, що в 2004 році мені довелося очолювати парламент і брати на себе відповідальність за те, щоб вивести країну з глухого кута, убезпечивши країну і суспільство від громадянського конфлікту. Тому я вважаю, що в мене є моральне право апелювати і до Президента, і до прем’єр-міністра. Що я і роблю - публічно і непублічно", - наголосив лідер НПУ. Але, за словами Володимира Литвина, його зустрічі з прем’єр-міністром викликають невдоволення "в іншому місці". А спроби вести розмови про об’єднання з президентською стороною викликають звинувачення у зраді з боку його опонентів. "Я нікому не присягав, окрім українського народу. Але все одно відчуваю свою провину", - зауважив В.Литвин. Він також нагадав, незважаючи на те, що демократична коаліція була створена з двох фракцій, а всім іншим було запропоновано стати в чергу на вступ до неї, фракції Блоку Литвина забезпечила підтримку "коаліційних голосувань", а майже 80% рішень Верховної Ради були прийняті завдячуючи фракції Литвина.
Коли розпалася попередня коаліція, Володимир Литвин публічно заявив, що його фракція готова оформити стосунки з БЮТ і НУНС, але остання з них так і не змогла прийняти офіційне рішення про створення нової коаліції, нехай і зі старою назвою - демократична.
Коментуючи заяву Юлії Тимошенко про необхідність ще однієї спроби об’єднати в коаліцію фракції БЮТ, НУНС і Блок Литвина, Володимир Литвин зазначив: "Я позитивно сприймаю заклики прем’єр-міністра, вони перегукуються з тим, про що я говорив останні дні. Гнати країну на вибори - аморально. Треба знайти потенціал, можливості для того, щоб примусити один одного сісти за стіл переговорів. Я намагаюся це зробити".
За словами В.Литвина, українські політики мають зараз об’єднатися заради однієї мети: забезпечити передбачуваний економічний розвиток та соціальний спокій в країні, щоб доленосні питання у нас не вирішувались через конфлікти.