Литвин Януковичу: Україна добре скроєна, але погано зшита

17:50, 3 червня 2011

Загроза наростання виявів екстремізму та радикалізму в Україні має кілька причин. Крім історичного аспекту та територіальних розбіжностей є також політичний чинник – і внутрішній, і зовнішній. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, виступаючи у п’ятницю у м. Ялта на засіданні Ради регіонів під головуванням Президента України Віктора Януковича.

Перша причина ситуації, що склалася, сказав В.Литвин, полягає в історичному вимірі. За його словами, «наша історія привчила нас діяти за класовим принципом «свій-чужий», коли своїх захищають за будь-яких обставин, а чужих намагаються політично знищити», - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Верховної Ради.

Друга причина, за його словами, - «в територіальному плані Україна добре скроєна, але погано зшита», і, відповідно, в ній існують розбіжності - світоглядні, релігійні та інші. У суспільстві також існують різні зовнішньополітичні орієнтації, сказав Голова Верховної Ради. При цьому він зазначив, що політичні партії та політики намагаються «накласти на цю матрицю свої гасла і відповідним чином діють на розкол суспільства, аби завоювати прихильність електорату».

Вагомим чинником, який сприяє наростанню проявів екстремізму, В.Литвин також назвав економічну ситуація в країні. «Людям сьогодні важко пояснити, що вона доволі складна з огляду на світову фінансово-економічно кризу та на політичне протистояння, яке донедавна було властиве українській політиці», - сказав він.

Голова Верховної Ради наголосив, що політичні цілі в Україні дуже часто досягаються за допомогою навмисного загострення ситуації в суспільстві. За його словами, відбувається гра на почуттях людей в гонитві за додатковими голосами виборців. «У цьому плані показово те, що в нас «вмикаються» крайнощі зліва і справа, ілюстрацією чого були події 9 травня у Львові», - зазначив В.Литвин. При цьому він наголосив, що суспільство хоче стабільності, люди прагнуть спокою та передбачуваності. «У той же час політики та політичні партії добре засвоїли одну тактику - діяти в умовах конфлікту. Коли є стабільність, передбачуваний розвиток подій, політики не знають, що робити, і штучно стимулюють протистояння», - констатував керівник парламенту.

На думку В.Литвина, не останню роль у загрозі виникнення таких негативних явищ є зовнішньополітичний вплив. «Знову йде боротьба за Україну, і відповідним чином на різних рівнях, різними можливостями, підживлюються політичні структури, які видають себе борцями за Україну, - сказав він. - Як не дивно, ті, хто виступають захисниками України, її державності, національної безпеки, своїми діями переводять країну на нижчий рівень, по суті справи, на рівень бездержавності». Розсварена держава, заявив В.Литвин, не може протистояти тим викликам, які вже постали та будуть з´являтися перед нею.

«Прийшов час зрозуміти, що Україна має бути не тільки незалежною самостійною державою, а цивілізованою європейською державою поза контекстом екстремізму, ксенофобії та ненависті», - наголосив керівник парламенту.