За результатами зустрічі лідерів Об’єднаної опозиції із головою Верховної Ради Володимиром Литвином останній заявив, що закон про мову, ухвалений учора в парламенті, він не буде підписувати за жодних обставин.
Про це повідомили у прес-службі «Фронту змін».
У свою чергу лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін додав, що під час зустрічі Литвина з опозицією спікеру було зле, пише Українська правда.
"Під час зустрічі Литвин приймав медичну допомогу. Він погано себе почуває", - сказав Кожем'якін.
"Я особисто його таким ніколи не бачив. За словами Литвина, його кинули та підставили свої ж друзі – люди, яким він довіряв", - сказав Кожем'якін.
Зокрема, за його словами, "регіонали натиснули кнопки за тих депутатів, які балотуються у західних регіонах України" - депутатів Катерину Ващук, Сергія Терещука та Миколу Шершуна.
"У четвер Литвин пообіцяв зробити публічну заяву по телебаченню про те, що не підписуватиме цей закон. А письмову заяву має оприлюднити прес-служба Литвина у середу вдень", - повідомив Кожем'якін.
У свою чергу депутат Андрій Шевченко повідомив, що Литвин точно не має наміру повертатися у сесійну залу.
"Литвин сказав, що він до зали не повертатиметься… загалом скажу, що ми такою позицією Литвина задоволені і вітаємо її", - сказав він.
"Стало ясно, що він у повній мірі усвідомлює масштаб порушення регламенту, який стався вчора", - додав Шевченко.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.
Сьогодні Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".