Лівія, Ірак і Венесуела найболісніше переживатимуть подешевшання нафти

16:00, 17 серпня 2015

Один з найбільших світових інвестиційних банків світу – канадський RBC Capital Markets – створив «шкалу болю» для 12 членів організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Про це повідомило інформаційне агентство Business Insider.

У «шкалі болю» вирахувано бали одного до десяти для кожної країни ОПЕК й відповідно присвоєно місце. Оцінка демонструє ймовірність глибокої економічної кризи і подальших політичних наслідків у країні в 2016 році у разі збереження нафтових котирувань на поточному низькому рівні.

Найбільш «вибухонебезпечна» ситуація за оцінками експертів канадського інвестбанку загрожує Лівії та Іраку. Їм присвоєні максимальні оцінки за «шкалою болю» – 10 балів. Ситуація ускладнюється  ​​нестабільною політичною обстановкою в регіоні.

На третьому місці шкали опинилася Венесуела, їй присвоєна оцінка «9». Аналітики відзначають, що в грудні 2015 року в країні пройдуть парламентські вибори, які, ймовірно, не зможуть швидко змінити ситуацію, тому без підвищення цін на нафту країні загрожує поглиблення кризи.

У складній ситуації перебуває Нігерія, її оцінили у вісім балів. Президентові країни Мохаммаду Бухарі доведеться протистояти двом ключовим проблемам: терористам з угруповання «Боко Харам» і тотальній корупції в країні.

У сім балів оцінено «больову» ситуацію в Алжирі. Поганий стан здоров'я 78-річного президент Абделя Азіза Бутефліка може призвести до внутрішнього протистояння серед еліт, зокрема, трьох наближених до президента генералів.

Найбільш стабільними країнами ОПЕК аналітики аналітик RBC Capital Markets назвали: Кувейт, Катар і ОАЕ. Всі вони отримали по «двійці».

Нагадаємо, що Росія, попри те, що є одним з найбільших експортерів нафти у світі не є членом ОПЕК, тому й не увійшла до цього рейтингу, попри серйозні негаразди в російські економіці, спричинені падінням цін на нафту.