ЛОДА передала вимоги підприємців щодо збереження "спрощенки" у Київ

14:24, 9 листопада 2010

Львівська облдержадміністрація скерувала 8 листопада лист на ім’я прем’єр-міністра та голови Верховної Ради пропозиції підприємців Львівщини щодо внесення поправок до проекту нового Податкового кодексу. Про це 9 листопада під час брифінгу повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Геннадій Дмитренко.

Г.Дмитренко повідомив, що пропозиції напрацьовані після круглих столів з підприємцями, а саме членами ініціативної групи, яка сформувалася під час мітинг-протесту проти прийняття проекту Податкового Кодексу 4 листопада під стінами адміністрації. "Ми зустрічалися з мітингуючими. Питання не стоїть зняти Податковий кодекс. Підприємці якраз кажуть, що їм потрібен Податковий кодекс, який має бути чітким, прозорим, зрозумілим, і що навіть готові створити робочу групу і прописати новий Податковий кодекс. Вони дали свої пропозиції, і ми їх скерували", - зазначив він ZAXID.NET .

За інформацією заступника голови Львівської облдержадміністрації, вимоги підприємців стосуються збереження спрощеної системи оподаткування, виходячи з її суті. Підприємці вимагають встановити розмір єдиного податку у 300 грн. на місяць за себе та 50% за кожного найманого працівника, але не більше 5 працівників за річного обороту до 500 тис. грн. З річним оборотом до 1,5 млн грн – податок у розмірі 500 грн на місяць за себе і 50% за кожного найманого працівника, але не більше 10 осіб. З оборотом до 2,5 млн грн – податок у 800 грн. на місяць за себе та 50% за кожного найманого працівника, але не більше 15 працівників.

Підприємці, що орендують торгові площі на ринках, і мають річний оборот до 500 тис. грн, просять не запроваджувати для них касові апарати. Також вимагають скасувати запровадження касових апаратів для ринків, малих магазинів та яток.

Пропонують ввести податок з обороту валових доходів та запровадити ставку у 5% для юридичних осіб і фізичних осіб, які не платять ПДВ, та 3% для тих, що платять ПДВ.

Також пропонується визначити базу оподаткування соціальним внеском за принципом оподаткування підприємців на єдиному податку або знизити ставку оподаткування соціальним внеском до 5% для фізосіб, що працюють на загальній системі оподаткування.

Окрім цього, підприємці просять зменшити внески платників єдиного та фіксованого податку на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Нагадаємо, що підприємці, які входять до альянсу "За чесні податки!" відкликали своїх колег з робочої групи з напрацювання пропозицій до проекту Податкового кодексу.

Тим часом, адресанти мають день для врахування переданих пропозицій, адже завтра має бути оприлюднений проект Податкового кодексу до другого читання.