Лондон легалізував штучне запліднення від трьох батьків

10:37, 25 лютого 2015

Велика Британія стала першою країною світу, котра легалізувала метод штучного запліднення (ЕКЗ), за якого змішуються гени трьох осіб. Про це повідомила радіостанція BBC.

Відповідні поправки до законодавства схвалили після тригодинної дискусії представники Палати лордів британського парламенту. Раніше в лютому за законодавчі поправки висловилися представники Палати громад.

За твердженням науковців-генетиків, метод змішування генів трьох осіб під час штучного запліднення допоможе захистити дитину від недугів, які передаються у спадок. Діти, народжені таким чином, матимуть гени матері, батька і жінки-донора. У процесі запліднення дефектна мітохондріальна ДНК з яйцеклітини матері видаляється, а запліднене ядро ​​переноситься в без'ядерну яйцеклітину жінки донора. Біологічний код такої дитини буде змінений, і в зміненому вигляді передаватиметься наступним поколінням.

У більшості багатоклітинних організмів мітохондріальна ДНК успадковується за материнською лінією. Якщо мати є носієм дефектної мітохондріальної ДНК, у дитини може розвинутися діабет, сліпота, м'язова дистрофія, печінкова недостатність, крім того вона може народитися з невиліковними захворюваннями серця і вадами розвитку головного мозку.

Критики легалізованої процедури говорять про небезпеки поширення «дизайнерських дітей», риси яких можна буде формувати ще до народження.