Лотерейний оператор М.С.Л. обурений потраплянням до українського санкційного списку

М.С.Л. стверджує, що серед їхніх акціонерів немає російського капіталу

11:42, 17 вересня 2015

Оператор державних лотерей ТОВ «М.С.Л.» вважає необґрунтованим включення компанії до переліку юридичних осіб, затверджений указом президента України Петра Порошенка про санкції, який він підписав у середу, 16 вересня, повідомив генеральний директор компанії Андрій Урядов.

«Ми вкрай здивовані рішенням РНБО про включення компанії в список юридичних осіб, до яких застосовані санкції. Вкотре заявляємо про відсутність серед наших ключових акціонерів російського капіталу. Впевнені, що йдеться про помилку. Зараз ми звернулися до президента України з проханням виправити неточність і ініціювати перевірку реального складу акціонерів», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна» в четвер, 17 вересня.

При цьому Урядов наголосив, що компанія раніше поінформувала державні органи про склад своїх акціонерів і звернулася до СБУ з проханням провести з цього приводу об'єктивну перевірку.

Він також зазначив, що ринок лотерей останні два роки намагаються системно розчистити в інтересах однієї з фінансових груп, але назву такої групи агентство не уточнює.

Двох із трьох операторів лотерейного ринку України, зареєстрованих у Києві, – ТОВ «М.С.Л.» та ПрАТ «Патріот» торкнуться персональні економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі: компанії включені в перелік юридичних осіб, який своїм указом затвердив президент України Петро Порошенко. Згідно з ним, до них застосовується п'ять видів санкцій, зокрема, запобігання виведення капіталів за межі України і блокування активів – тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися належним майном.

Іншими обмежувальними заходами є зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; а також заборона здійснення Нацбанком України реєстрації учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент іноземної держави.

Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л.»є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром вказано кіпріота Маркоса Шіапаніса. Акціонером ПрАТ «Патріот» є кіпрська Cehriba Investments Limited, а бенефіціаром в держреєстрі числиться громадянка Греції Еллада Позіду, яка проживає на Кіпрі.

У той же час в Серпні 2014 року колишній міністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що закон «Про державні лотереї в Україні», який набув чинності у жовтні 2012 року, фактично встановив на цьому ринку монополію для трьох приватних операторів: ТОВ «М.С. Л.», власником якого за допомогою Evolot Limited (Кіпр) є міноритарні акціонери російської «Альфа-Груп»; ПрАТ «Патріот», власником якого через офшор Cexriba Investments Limited (Кіпр) є громадянин Росії; ПП «Українська національна лотерея», що перебуває у власності компанії «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед» (Британські Віргінські о-ви).

Однак «Українська національна лотерея» на початку вересня цього року повідомила, що її новим власником підприємства з 100% іноземним капіталом стала угорська компанія UNL Holding LLC (Будапешт). А її бенефіціаром, згідно з держреєстром, виступає українець Сергій Піндич.

Крім того, в кінці вересня 2014 УНЛ, щоб спростувати чутки в ЗМІ про нібито її приналежність до російського бізнесу, розкрила на прес-конференції своїх колишніх бенефіціарів: Пітера Шетті (Швейцарія), Франца Ренгхофера і Вулфа Кламмерта (обидва – Австрія ). Вони підписали лист до президента України Петра Порошенка з проханням розібратися в проблемі і захистити права європейських інвесторів.