Лотерейний оператор «Патріот» визнав, що мав російських акціонерів

Компанія заявила про зміну власників і просить виключити її зі списку антиросійських санкцій

14:05, 18 вересня 2015

Внесення ПрАТ «Патріот» до переліку компаній, до яких застосовуються економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі, є необґрунтованим, оскільки компанією володіє європейська Cehriba Investments Limited, бенефіціаром якої є група приватних інвесторів з ЄС, заявив лотерейний оператор в п’ятницю, 18 вересня.

«Насправді ще з літа 2014 року ми не маємо ніякого відношення до колишніх власників компанії, зокрема Олега Бойка і холдингу Finstar», – прокоментував ситуацію голова правління компанії Володимир Змаженко.

Згідно з повідомленням оператора, яке цитує «Інтерфакс-Україна», російський бізнесмен Олег Бойко вийшов з капіталу товариства влітку минулого року.

Керівництво компанії має намір звернутися до президента з проханням сприяти вирішенню ситуації, що склалася, зазначено в релізі.

Змаженко наголосив, що компанія стабільно виплачує військовий збір – сукупні відрахування «Патріот» і компаній-розповсюджувачів становили 43 млн грн. Окрім того, загалом компанія перерахувала до держбюджету в 2014 році понад 188 млн грн податків і зборів.

У повідомленні також зазначено, що ПрАТ «Патріот» реалізує діяльність із випуску і проведення лотерей на підставі ліцензії і закону «Про державні лотереї в Україні». Згідно з рішенням нових акціонерів компанії – Cehriba Investments Limited — її колишній керівний склад тимчасово зберіг свої посади.

Як повідомляв ZAXID.NET, персональні економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі зачепили двох з трьох операторів лотерейного ринку України – М.С.Л. і «Патріот»: ці компанії входять до переліку юридичних осіб, затверджений указом президента України Петра Порошенка про санкції від 16 вересня. Згідно з ним, до них застосовується п’ять видів санкцій, зокрема, заборона виведення капіталів за межі України і блокування активів — тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися належним майном.

Лотерейний оператор М.С.Л. висловив своє обурення потраплянням під санкції на наступний день після публікації указу.

В Серпні 2014 року колишній міністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що закон «Про державні лотереї в Україні», який набув чинності у жовтні 2012 року, фактично встановив на цьому ринку монополію для трьох приватних операторів: ТОВ «М.С. Л.», власником якого за допомогою Evolot Limited (Кіпр) є міноритарні акціонери російської «Альфа-Груп»; ПрАТ «Патріот», власником якого через офшор Cehriba Investments Limited (Кіпр) є громадянин Росії; ПП «Українська національна лотерея», що перебуває у власності компанії «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед» (Британські Віргінські о-ви).

Однак «Українська національна лотерея» на початку вересня цього року повідомила, що її новим власником підприємства з 100% іноземним капіталом стала угорська компанія UNL Holding LLC (Будапешт). А її бенефіціаром, згідно з держреєстром, виступає українець Сергій Піндич.

Крім того, в кінці вересня 2014 УНЛ, щоб спростувати чутки в ЗМІ про нібито її приналежність до російського бізнесу, розкрила на прес-конференції своїх колишніх бенефіціарів: Пітера Шетті (Швейцарія), Франца Ренгхофера і Вулфа Кламмерта (обидва – Австрія ). Вони підписали лист до президента України Петра Порошенка з проханням розібратися в проблемі і захистити права європейських інвесторів.