Луганська «Зоря» впевнено обіграла берлінську «Герту» у Лізі Європи

22:13, 19 жовтня 2017

У матчі третього туру Ліги Європи луганська «Зоря» у Львові приймала німецьку «Герту» і здобула перемогу з рахунком 2:1.

Цього разу підтримати українську команду прийшло значно більше глядачів, аніж на попередній матч з «Естерсундом». На «Арені Львів» зібралося 9,5 тис. вболівальників. Попри те, значно гучніше на стадіоні поводилися німецькі фанати, яких зібралося декілька сотень. Вони ще перед стартовим свистком підтримали свою команду «голосом» і не замовкали майже увесь матч. А після гри чіткою колоною покинули межі стадіону у супроводі поліції.

Гра розпочалась дуже акуратно. Як згодом зізнався головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб, установка на матч була такою, що його команда віддала ініціативу з початку, а з середини тайму почала застосовувати високий пресинг. Однак ще до цього «Герта» мала як мінімум два моменти, щоб відзначитися. Однак Мітчел Вайзер програв свою дуель Андрію Луніну.

Олександру Караваєву протистояв захисник збірної Німеччини Марвін Платтенхардт

На 22 хвилині захисник «Зорі» Василь Прийма отримав пошкодження. Як стало відомо згодом, у нього пошкодження задньої поверхні берда, що залишило гравця поза футболом на найближчий місяць. Тож йому на заміну вийшов Олександр Сваток. До первнох міри, ця заміна стане ключовою у цій грі.

Щодо Прийми, то в нього на стадіоні були персональні вболівальники, які вивісили банер з вітанням з Новояворівська, звідки родом футболіст. А поруч ще один «Мужики. Львів з вами». Так у місті відреагували на заяву Юрія Вернидуба, який просив вболівальників прийти і підтримати його команду. І вони прийшли, і підтримали.

Плакати в підтримку Василя Прийми та «Зорі» у Львові

На 36-37 хвилиназ команди обмінялися гострими моментами. Спочатку Вайзер не зумів замкнути простріл Александера Ессвайна, а вже через декілька хвилин Юрі поборовся із захисниками і потужно пробив по воротах Руне Ярстейна. М’яч пройшов повз рамку воріт.

А перед перервою господарі вийшли вперед. Гравці «Герти» сфолили неподалік свого штрафного майданчика на Максимі Луньові. Виконувати удар пішов Сілас і потужно пробив, м’яч «прошив» стінку, а воротар лише зачепив його, однак не зумів відбити. Відтак на перерву команди за мінімальної переваги «Зорі».

Сілас забив ударом зі штрафного

У другому таймі «Зоря» продовжувала тримати гру під своїй контролем. Та не зуміла втримати свої ворота «сухими». Після подачі з кутового відзначився Деві Зельке. Боротьбу за позицію йому програв Ігор Харатін, який одразу через це був замінений, а Дмитро Гречишкін програв верхову боротьбу.

Деві Зельке забиває гол

Подвійну заміну зробив і Паль Дардаї. Він забрав з поля автора голу Зельке, замість якого вийшов Ведад Ібішевіч, а Ессвайн уступив місце Саломону Калу.

Як не дивно, але після пропущеного голу більше в атаці додала саме «Зоря». Олександр Караваєв не використав свій вихід на ворота суперника, намагаючись пробити між ніг воротаря. Але Ярстейн розгадав його задум. Згодом і Олександр Андрієвський потужно пробив по воротах зі штрафного. Голкіпер з великими труднощами впорався з цим ударом.

«Зоря» продовжувала давити на ворота суперника, і добилася свого. Спочатку удар Євгена Опанасенка відбив воротар, перевівши його на кутовий. Після його подачі пішла комбінація, яку пасом у центр штрафного майданчика закінчував Караваєв. Саме там і опинився Сваток, який елегантно п’ятою переправив м’яч у ворота.

Радість Сватка після забитого голу

До кінця матчу команди ще обмінялися декількома гострими випадами, але змінити ситуацію та рахунок на табло не вдалося нікому. Матч так і закінчився з рахунком 2:1 на користь «Зорі».

Таким чином луганчани після трьох турів набирають шість очок, утримуючи друге місце у своїй групі. У паралельному матчі «Естерсунд» зіграв у нічию 2:2 з «Атлетіком». Таким чином у шведів 7 очок, у «Зорі» – 6. Два очки у активі в іспанців. «Герта» на останньому місці в 1 балом.

«Зоря» – «Герта» 2:1

Голи: Сілас, 42, Сваток, 79 – Зельке, 56