Лукас: «Поняття диктатури та демократії однакові всюду»

4 травня відзначають день Зоряних воєн

16:55, 4 травня 2015

Сьогодні, 4 травня, у світі відзначають День зоряних воєн. Фанати саги Джорджа Лукаса у цей день переодягаються у тематичні костюми і передивляються фільм.

День Зоряних воєн святкують 4 травня через гру слів –  знаменита фраза May the force be with you («Хай прибуде з тобою сила») співзвучна з May the fourth be with you («May - місяць травень, fourth - четвертий»).

Зоряні війни (Star Wars) культова епічна фантастична сага про змагання далеких планет, що містить 6 кінофільмів, а також анімаційні серіали, мультфільми, телефільми, книги, комікси, відеоігри, сполучені одною сюжетною лінією та створені в єдиному вигаданому Всесвіті, задуманному й зафільмованому американським режисером і продюсером Джорджем Лукасом на початку 1970-х років і згодом розширеному.

Офіційна дата нарождення проекту - 25 травня 1977 року - дата виходу на широкий екран кінофільму «Зоряні війни» (нині це IV Епізод).

Лукас розпочав створювати свою епопею із 4-го епізода. Це було далекоглядним кроком, бо після виходу третього епізоду новітні тінейджери та й не лише вони масово передивляюься фільми, які дивилися їх батьки. 

Сюжет епопеї у 2005 році нарешті склався, як пазл. Коло замкнулося. І майже 10 років  прийдешні покоління були позбавленні очікування нового епізода «Зоряних воєн». Проте Лукас, який обіцяв, що війн більше не буде, зараз працює на 7-м епізодом. Прем'єра відбудеться 17 грудня.

В історії кіно Star Wars стали революцію у візуальних ефектах. Звичайно, вони були відомі в кіно і без Лукаса, але саме він трансформував кінематограф, зробивши його по-справжньому тривімірним. 

За словами продюсера Ріка Мас Каллама для цього проекту була навтіь створена студія візуальних ефектів. Щоб лише створити сцену бою Йодо та Дарта Сідіуса з «Атаки клонів» 20 фахівців працювали чотири місяця. А для створення армії семи австралійським баскетболістам довелося скакати у костюмах з густої вовни, щоб комп'ютер зміг зафіксувати та розножити їх рухи.

Кіно Лукаса - безмежний простір, заселений різними історами, якими керує світла та темна Сила. 

Джордж Лукас про себе та «Зоряні війни»:

Джордж Лукас. Фото: Катерина Сліпченко

«Коли я зняв першу серію, у 1977-му році, я був таким втомленим та у такому стресі, що просто купив собі гамбургер і сидів біля Chinese Theatre, де мала відбутися прем'єра. Я мало пам'ятаю той день, хоча він мав би стати найщасливішим та найважливішим у моєму житті».

«Ми сперлися на ті самі основи, на яких існують старі міфології, на мораль. А такі речі є дуже сильними. Люди потребують таких речей».

«Я справді щасливий, що пазл нарешті склався, що я зумів зняти фільм з 6-ти частин. Такого ще не було, адже продюсери надають перевагу сиквелам, а не епопеям. Але я тішуся, що зможу зайнятися в житті чимось іншим».

«Для мене було важливим відшукати зв'язок між всіма епізодами, але зробити їх окремими, щоб можна було дивитися кожен як окрему кіно. Крім того, я свідомий того, що фільм будуть дивитися люди різних поколінь і тому знімав кожний фільм більш-менше автономно. Спочатку я планував взяти за основу кіносерали 30-х років та створити власну міфологію. Виглядає, що так воно і вийшло. А ще я хоітів показати, як на людей впливає диктатура. Мені закидають, що у «Помсті ситхів» йдеться про віну в Іраку, але це не так. Я почав знімати фільм задовго до війни. Просто поняття диктатури та демократії однакові всюду».  

«Коли я починав знімати четвертй епізод, я придумав те, що було до подій, викладених у ньому. Однак тільки зараз я зміг зняти цю предеісторію так, як я її бачу».

«Я вклав у «Імперія наносить удар у відповідь» всі свої гроші. Тоді в проект ніхто не вірив».