Лукашенко: Союз Білорусі та Росії свідчить, як не треба об'єднуватися

17:48, 22 липня 2010

У Союзі Білорусі і Росії не все виходить. «Не ми в цьому винні, у нас взагалі і ресурсів немає і не було, щоб гальмувати Союз Білорусі та Росії. Він створювався, щоб показати приклад, як треба. Поки виходить навпаки». Таку думку висловив Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Білорусь ніколи "не переслідувала якихось шкурних інтересів", розвиваючи Митний союз і йдучи на інтеграцію, зокрема у Союзі Білорусі та Росії, сказав Олександр Лукашенко.

"Якщо є можливість просунутися в інших інтеграційних утвореннях, Білорусія ніколи не буде перешкоджати цьому", - підкреслив Лукашенко у Мінську, зустрічаючись із заступником генерального секретаря ЄврАзЕС, відповідальним секретарем комісії Митного союзу Сергієм Глазьєвим, - повідомляє Дело.

Лукашенко також підкреслив, що в будь-яких інтеграційних утвореннях Білорусь буде діяти, в тому числі, виходячи і з національних інтересів. "Якщо інші держави ставлять в основу тільки національні інтереси. Ми так не ставимо питання", - відзначив Лукашенко. "Але коли при цьому нам відкрито починають демонструвати, що ми на лаві запасних, ми з таким підходом не згодні і, наскільки це можливо, щоб не гальмувати ці (інтеграційні процеси) ми боремося з цим", - сказав Лукашенко.

При цьому він підкреслив, що якщо білоруська сторона побачить, що це абсолютно неприйнятно, то Білорусь буде шукати інші шляхи. "Ми абсолютно не збираємося гальмувати процеси, які почали, але будемо неухильно, дотримуючись їх, вимагати від своїх партнерів, щоб вони виконували наші домовленості і обіцянки", - сказав білоруський лідер.

"Як же можна вибудувати, наприклад, кордон, якщо ми (Білорусія) не члени Митного союзу, між Білоруссю та Росією? Тоді треба денонсувати всі договори, які у нас (Білорусі та Росії) є", - сказав Лукашенко. Він з жалем зазначив, що сьогодні ніхто не дивиться на ці договори і "нас це насторожує".

Він відзначив, що на сьогоднішній день Білорусь не отримала величезної вигоди від Митного союзу, як і шкоди. "Ми працюємо на те, перебуваючи в режимі очікування, щоб було краще", - сказав Лукашенко.