Музиканти «LUMOS Orchestra» спільно з литовським хором «Gaudeamus» готують чергову музичну подорож трилогією «Володар Перснів». Дійство відбудеться вже цієї суботи, 20 жовтня, у культурному центрі Довженка.
Тільки-но наприкінці літа оркестр відзняв свій перший повноцінний кліп на тему «Володаря Перснів». Заради композиції під назвою «Це може бути» вони піднялися на Скелі Довбуша о п‘ятій годині ранку – ловити схід сонця. Позичали у подруги, в якої було весілля в ірландському стилі, сукню. І три години співали, не рухаючись із місця.
«Ми там, напевно, разів 200 підряд пускали цю пісню. Ми вже всіх дістали тим «May it be». То все з колонок лунало на цілу галявину. І якісь альпіністи, які неподалік жили, вони, мабуть, теж вже зненавиділи цю пісню. Але воно того вартувало!», – розповіла вокалістка «LUMOS Orchestra» Марта Говдиш.
У країну гобітів, на землі Середзем'я зможе перенестися слухач під час концерту. На понад дві години. Адже музику супроводжуватиме епічне відео з фільмів.
«Музична історія розгорнеться від початку, як Фродо вийшов із Хобітанії. Як він весь свій шлях долав. Як він повернувся і поплив човном на Захід. Весь цей шлях розкритий у супроводі музики та відео. І певні моменти розкриває додатково поезія. Ми використовуємо цитати з українського перекладу Толкіна», – пояснила художня керівниця «LUMOS Orchestra» Діана Коваль.
За десять років існування оркестру у їхньому репертуарі – сотні творів. Із відомих фільмів: «Гладіатор», «Гра Престолів», «Хоробре серце», «Гобіт», «Гаррі Поттер». А також із Діснеївських мультфільмів та комп'ютерних ігор. І що цікаво, навіть давні інструменти у них «співають».
«Я, до прикладу, граю на теноровій блокфлейті. Вона в епоху бароко використовувалася. Гратиму на ній деякі соло. І так само використовую середньовічну вієлу. Цей інструмент був поширеним в Європі», – розповіла солістка оркестру Анна Васильченко.
А хор співатиме толкінівськими мовами: ельфійською – це квенья, і гномською – це кхуздул. А ще середньоанглійською, що існувала у XI-XIV ст. Хор кілька місяців їх вивчав.
«Толкін сам винайшов мову ельфів. Ці звуки різні, специфічні. Але при співі все одно більше співається на голосних. Так що ці звуки не дуже важко зробити. В хорі багатьма мовами доводиться співати», – підсумувала керівниця литовського хору «Gaudeamus» Раса Ґелґотьянє.
А вже на початку грудня музиканти повезуть «Володаря Перснів» до друзів, у Вільнюс.