Луценко каже, що не мститиме «головному інквізитору»

22:47, 8 квітня 2013

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко наголошує, що не збирається нікому мститися, водночас він вважає, що рано чи пізно настане час відповідальності для "головного інквізитора" Кузьміна та керівництва Адміністрації президента.

Про це він заявив під час програми "Сьогодні про головне" на ТВі.

"Я вважаю, що в мене і так вкрали два роки, три місяці і декілька днів, щоби я продовжував у себе красти час, відпущений на життя, на таку річ як помста. Помста є непродуктивною. Вона просто забирає твій час. Я вважаю, що зараз маю працювати виключно на конструктив. Я ніколи не судився з тими, хто порушував проти мене кримінальні справи, які я вигравав у судах. Я і зараз не збираюся ні з ким зводити рахунки", – зазначив Луценко.

"Єдине, що я не можу гарантувати, – безвідповідальність для тих, хто знищує країну і мене зокрема. Але я особисто ці процеси ініціювати не маю наміру. Я безумовно вважаю, що відповісти має переповнений власною порожнечею головний інквізитор нашої країни Ренат Кузьмін. Він став тупою зброєю багаторазового використання проти політичної опозиції в Україні. Я вважаю, що має відповісти замовник, яким є керівництво адміністрацїї президента України і його шеф. Але відповідальність – це буде не з мого боку, а з боку наступного справедливого суду та суспільства", – підкреслив Луценко.

Як повідомляв ZAXID.NET, 7 квітня президент Віктор Януковичпідписав указ про помилування колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і Луценко вийшов на свободу.

Нагадаємо, Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле заявили, що ЄС схвалює помилування і звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука й очікує від Києва подальшого невідкладного вирішення інших випадків вибіркового правосуддя

Лідери Литви та Польщі заявили, що помилування Луценка наближає Україну до асоціації з ЄС.

На думку екс-голови моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен, помилування Юрія Луценка є кроком Віктора Януковича до підписання угоди про асоціацію, але жодним чином не свідчить про зміну суті авторитарного режиму.