"Держтехстандарт" підтвердив, що співробітники ДАІ можуть використовувати пристрій "Візир" для встановлення швидкісного режиму автомобілів. Про це на прес-конференції заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
"Ми отримали відповідь від "Держтехстандарту" про те, що пристрій "Візир" в автоматичному та іншому режимах показує однакові дані й може використовуватися для встановлення швидкісного режиму об’єкту", - сказав він.
Водночас міністр повідомив, що цей висновок разом з іншими МВС передасть до Генпрокуратури для проведення аналізу.
"Упевнений, що буде дана правильна оцінка нашими колегами. Сподіваюся, що чергова спроба знищити методи наведення порядку на дорогах буде зупинена", - зазначив Луценко.
Начальник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко 14 вересня повідомив, що Генпрокуратура винесла припис начальнику ДАІ Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх порушників без їх відома.
Тобто тепер, згідно з розпорядженням Генпрокуратури, працівники ДАІ мають зупиняти водіїв і разом з ними складати протокол, а не просто фіксувати "Візирем" перевищення швидкості, виписувати штрафи і надсилати їх поштою.
Якщо розпорядження не виконується, то водій може подавати до суду, повідомив Бойченко.
Генпрокуратура вважає, що використання "Візира" лише для фіксації порушень не відповідає конституційним правам, а також закону "Про міліцію".
Заступник міністра внутрішніх справ Олександр Савченко запевнив, що Генпрокуратура не забороняла ДАІ використовувати прилад "Візир" для фіксації перевищення автомобілями швидкісного режиму.
За даними ЗМІ, адвокати Національної правової палати вважають, що пристрій "Візир" не відповідає вимогам законодавства України.
Вони підкреслили, що при фіксації правопорушення інспектор зобов`язаний зупинити порушника, встановити його особу і скласти протокол, вислухавши його пояснення.