Луценко пояснив кого саме підозрює в організації перевороту за гроші Курченка

Саакашвілі підозрюють в сприянні злочинцям Курченка-Януковича, а не в організації перевороту

08:46, 14 грудня 2017

Генпрокуратура не підозрює Міхеїла Саакашвілі в організації перевороту за гроші Курченка. Він підозрється у сприянні такої організації, заявив в ефірі телеканалу ZIK генеральний прокурор Юрій Луценко, відповідаючи на запитання чи була інша кваліфікація, окрім організації перевороту за гроші Курченка і ФСБ, коли до Міхеїла Саакашвілі до дому прийшли слідчі.

«Ми не підозрюємо Міхеїла Саакашвілі. Ми підозрюємо його праву руку Северіона Дангадзе у спробі перевороту та фінансуванні такої спроби. Самого Саакашвілі ми підозрюємо лише в сприянні членам злочинного угрупування Курченка-Януковича», – пояснив Луценко і додав, що слідство в цій справі веде СБУ.

За словами Генпрокурора слідчі служби прийшли затримати лідера «Руху правих сил», щоб допитати у слідстві. «Фактично він відмовився, втікши з автомобіля. Після цього він переховувався в різних місцях і був затриманий, після оголошення в розшук, співробітниками Національної поліції», – підсумував Луценко.

Нагадаємо, 5 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко на прес-конференції оприлюднив записи розмов екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі із соратником екс-президента України Віктора Януковича, українським бізнесменом–втікачем Сергієм Курченком та соратників Саакашвілі з довіреною особою Курченка.

Саакашвілі затримали 8 грудня у Києві після того, як його оголосили в розшук за трьома статтями Кримінального кодексу. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі організував акції протесту з метою захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинного угруповання екс-президента України Віктора Януковича і бізнесмена Сергія Курченка у припиненні їхнього кримінального переслідування. Саакашвілі звинувачення відкидає.

11 грудня Печерський суд Києва залишив без задоволення клопотання прокурора, який просив обрати Саакашвілі запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному суді протягом 5 днів з дня її проголошення.