Луценко просить водіїв не давати "даішникам" хабарів

09:30, 19 листопада 2008

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко закликає водіїв не давати хабарів працівникам ДАІ. "Закон не проти водіїв, а проти порушників правил дорожнього руху", - наголосив Луценко, коментуючи журналістам "новий день життя країни" за новими правилами дорожнього руху. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

За словами міністра, будь-яке "закручування гайок" для водіїв-порушників завжди сприймалося в суспільстві насторожено. Але завдяки таким жорстким діям цього року на дорогах країни, порівняно з відповідним періодом минулого року, на півтори тисячі громадян загинуло менше та на десять тисяч осіб було менше поранених на дорогах України.

Міністр закликав ЗМІ донести до громадян основне: тим, хто дотримується правил, боятися високих штрафів нічого. Навпаки - новим законодавством знята відповідальність за дві третини дрібних порушень, за які водії притягалися раніше. Натомість за грубе ігнорування безпеки на дорозі санкції значно посилено.

Як запевнив Луценко, 12 тисяч працівників дорожньо-патрульної служби, які пройшли переатестацію та підготовку до роботи за новим законодавством, не будуть надто прискіпливими, вишукувати дрібні порушення та "робити план" на власниках дешевих автомобілів. "Нас цікавить не кількість штрафів, а радикальне зменшення аварійності на дорогах", - наголосив міністр

Юрій Луценко запевнив, що завдяки системі відеофіксації перед законом будуть усі рівні. Окремо будуть фіксуватися випадки порушення дорожніх правил водіями дорогих авто. Міністр висловив сподівання, що вже через рік випадки перевищення швидкості у містах будуть фіксуватися виключно відеокамерами. Водночас він порадив водіям якнайшвидше придбати страховий поліс, адже сума штрафу за його відсутності перевищує саму вартість полісу. За новим законодавством, у разі скоєння ДТП, в якому немає постраждалих і суперечок між учасниками дорожньої пригоди, водії можуть самостійно оформити страхові документи без виклику працівників міліції. А для тих, хто не поспішить до каси оплачувати квитанцію про штраф, ще одне нагадування - за 15 днів сума несплаченого штрафу подвоюється.

"Порушив - постав у квитанції підпис і заплати державі", - резюмував Луценко. При цьому він зауважив, що найкращий шлях до економії у водіїв один - не порушувати правил дорожнього руху.

"Немає жодного технічного або нормативного захисту від будь-якого виду злочинів, в тому числі і від хабарництва, - сказав міністр. - А єдиним захистом від хабарництва може бути суспільна угода: не брати і не давати хабарів. Тому, вітаючи прийняття нового закону, яким передбачаються реальні види покарання за найважчі злочини на дорогах і за найнебезпечніші порушення правил дорожнього руху, я закликаю усіх водіїв домовитися між собою - не давати хабарів".