Луцькі медики першими в Україні планують створити єдиний медичний простір

14:45, 17 вересня 2008

Луцькі медики збираються створити єдиний медичний простір - об’єднану систему охорони здоров’я із державним, комунальним, відомчим та недержавним сектором. Таким чином забезпечиться гідне співіснування лікувально-профілактичних закладів різних рівнів. Запровадження в обласному центрі Волині єдиного медичного простору може стати пілотним проектом для України. Про це повідомив заступник луцького міського голови Анатолій Пархом’юк 17 вересня на засіданні круглого столу "Створення і функціонування єдиного медичного простору".

Як повідомив власкор ZAXID.NET, створення єдиного медичного простору зумовлене низкою негараздів. Так, серед мінусів у роботі приватних лікарів - обмежений контроль, вплив і регулювання з боку держави, часта відсутність обліку пацієнтів. Не в кожному приватному закладі є стандарти лікування хворих. Саме недержавні підприємства охорони здоров’я зможуть інтегруватися до єдиного медичного простору.

На сьогодні у Луцьку в сфері медицини працюють три заклади державного рівня, 13 приватних установ, 4 відомчих організацій, 18 і 13 лікарень комунальної власності обласного і міського рівнів відповідно. Лише стоматологічних кабінетів в обласному центрі функціонує 100. 13 лікарів здійснюють у Луцьку індивідуальний прийом. За словами Анатолія Пархом’юка, нині державним фінансування забезпечується лише 35% необхідного об’єму медичної допомоги у місті. Крім цього, на надання медичної допомоги у обласному центрі Волині мають ліцензію близько 400 приватних медичних підприємств та лікарів.

"Проблема в тому, що кошти мають йти за пацієнтом. Адже за законодавством пацієнт сам вибирає лікаря і медичний заклад. Тому та лікарня, до якої звернувся пацієнт, і повинна отримати кошти, передбачені державою. Як висновок - з’явиться здорова конкуренція між медичними організаціями", - зазначив начальник управління охорони здоров’я Луцької міськради Федір Кошель.