Львів 2010 року не отримав «ні копійки» на реставрацію пам’яток архітектури

20:30, 30 листопада 2010

Цього року Львівська міська рада подала пропозиції на співфінансування державою робіт щодо реставрації пам’яток архітектури. Сума склала 50 мільйонів гривень. Проте місто не отримало «ні копійки». Про це повідомив 30 листопада під час прес-конференції міський голова Львова Андрій Садовий.

«Щодо співпраці з державою, за час, коли я працюю, змінилось 4 уряди. З кожним новим керівником треба заново вибудовувати відносини. Приємно, що на сьогоднішній день є довіра до Львівської міської ради. Ті проекти, які ми сьогодні спільно реалізовуємо з державою, ми їх успішно реалізовуємо», – зазначив А. Садовий.

«В нас є чітка своя позиція: місто Львів – духовний, науковий, національний, культурний центр. Я чітко знаю, що інтереси громади міста – перш за все. Те, що корисно для громади, - корисно і для міського голови. Так я вибудовую свою позицію», – сказав Андрій Садовий. Він зауважив, що торік від держави місто отримало на співфінасування проектів більше коштів, ніж за всі роки незалежності України.

«Це позитив роботи. Цього року достатньо активно ведеться співпраця з державою. Перспектива Олімпіади – це можливість вийти на новий розвиток. Це вигідно для міста. Все, що корисно для міста, я робив і буду робити. Політична ситуація, коли маємо більшість у міській раді – це позитив. Ми приречені на спільну працю зі «Свободою». Спільно працювати на позитивний результат – це майстерність, це набагато складніше. Ми зобов’язані іти таким шляхом, бо так вирішила громада міста», - зазначив Андрій Садовий.

Мер також розповів, що цього року Львівська міська рада подала пропозиції на співфінансування державою робіт щодо реставрації пам’яток архітектури. Сума склала 50 мільйонів гривень. Проте місто, за словами мера, не отримало «ні копійки».

«Те, що ми робимо, проводиться частково за кошти міської громади. Але цього недостатньо. Зараз в новому проекті по підготовці до Євро 2010 також будемо пропонувати кошти на збереження історичної спадщини. Ми розуміємо, що в державі немає зайвих коштів. З іншої сторони, будівлі в місті потребують серйозного ремонту. Навіть на площі Ринок кутовий будинок, який ми зробили, виглядає красиво, ми його підсвітили. Так в ідеалі має виглядати кожен будинок в історичній частині міста – поремонтований дах, фасад, підсвітка. Тоді це є атракційно, комфортно для мешканців, це приваблює туристів. Я би хотів, що держава зрозуміла: інвестуючи у Львів, потім держава отримує значно більші кошти від податків. Наприклад, в Австрії, частина ВВП – це доходи від туризму», – сказав міський голова.

Він також наголосив: «Цього року Львів вступив, як місто, в Європейську туристичну асоціацію. Виявляється, Львів – це перше українське місто, яке вступило в цю асоціацію. Львову потрібна активна промоція. Те, що ми включені у список ЮНЕСКО – це добре, але треба, щоб ми були у всіх довідниках, рекламних продукція. Тут велика відповідальність лягає і на саме місто. Турист, який приїжджає, повинен отримати велике задоволення від зустрічі його на летовищі, від проживання в готелі. У Львові стоїть питання про створення Школи готельного та туристичного бізнесу. Ми маємо такі пропозиції від західних структур», - додав міський голова Андрій Садовий.

Окрім того, мер нагадав, що минулої п’ятниці виконавчий комітет міськради прийняв рішення про впорядкування тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій: «Не було жодних дискусій: це наша політика – максимально стояти на стороні мешканців. Ми не підвищили тарифи, а в багатьох будинках навіть зменшили. 70 будинків міста мають меншу суму нарахувань», – додав міський голова.