Львів - можливості для інвестування!

14:24, 14 червня 2016

Ми створили Мапу проблемних підприємств, на якій відображатимуться незагосподарьовані на сьогодні території промислових підприємств. Наявність банкрутів – це звикла ситуація для наших міст. Проте ми маємо багато гарних прикладів, коли приходять нові ефективні власники, але, на жаль, є і випадки, коли території занепадають, приміщення руйнуються, і врешті-решт, стають небезпечними об’єктами для життя і здоров’я мешканців об’єктами.

Зрозуміло, що не всім підприємствам вдалося зберегти виробничі процеси. Деякі перепрофільовуються, інші, не маючи потреби у великих площах, продають виробничі приміщення новим  власникам, які, в свою чергу облаштовують там сучасні виробничі об’єкти.

Це нормальні ринкові процеси. Адже для того, щоб виробництво жило, як і будь-який організм, воно потребує ресурсів – інвестицій. Лише сучасні, технологічно оновлені підприємства, можуть конкурувати на ринку.

Проте, існують підприємства, власники яких за більше ніж 20 років не визначилися, що робити з своїми активами – приміщеннями.

Маємо на меті допомогти власникам, залежно від потреби, знайти інвестора, покупця, потенційного партнера. Ця інформація для них.

Зацікавлені знати реальну ситуацію також і мешканці міста, адже часто вони скаржаться до міської влади і запитують, коли буде наведено порядок на занедбаних територіях. Тому що турбуються за дітей, адже некомфортно жити поруч з такими об’єктами, які часто стають притулками для бомжів і наркоманів. Час від часу ми чуємо про нещасні випадки на таких територіях, що, на жаль, найчастіше трапляються з підлітками.

Також ця інформація буде корисною для органів влади і місцевого самоврядування. Зокрема, аби уникнути ситуацій, коли недобросовісні власники, подаючи документи, що вже не відповідають дійсності, намагаються під гаслом «розвитку виробництва» отримати у користування земельні ділянки тощо.

Міська влада не може стояти осторонь цих процесів, адже, незважаючи на те, у чиїй власності перебувають споруди, всі вони розташовані на земельних ділянках, що належать місту, і, відповідно, за користування ними має сплачуватися місту земельний податок або ж орендна плата. 

Кожне підприємство має свою історію і причини занепаду. Будемо ретельно вивчати кожну ситуацію, звертатись у органи влади різних інстанцій. Якщо ж вирішення справ затягується в юридичній площині, ми готові, за сприяння  вракції «Об’єднання Самопоміч» у  ВРУ, ініціювати зміни до законодавства.

Отже спільними зусиллями будемо робити все, аби сприяти якнайскорішому відновленню цих територій.

Наша мета – аби ці території перейшли зі стадії руйнування в стадію розвитку!