Куди піти у Львові у вихідні 19-21 лютого

Концерти «Joryj Kłoc», Дмитра Радзецького на 10-струнній гітарі, сімейна виставка Резніченків та буддійський сакральний живопис

11:29, 19 лютого 2021

«Joryj Kłoc» скликає на забаву у «Дзиґу»

Львівський гурт «Joryj Kłoc» запрошує на забаву в стилі етно-хіп-хопу. Провести разом суботній вечір, 20 лютого, пропонують в МО «Дзиґа». Хлопці обіцяють сучасні експерименти з традиційними українським піснями. Також, як завжди, перевірятимуть на міцність гуцульський барабан, колісну ліру, альт та гітару. Детальніше читайте тут.

Троє художників Резніченків відкрили спільну виставку

«R³» — це сімейна виставка одразу трьох Резніченків. У «PMGallery» відкрили спільний проект уже знані майстри живописного кольору Сергій та Ніна Резніченки, а також їхня донька Катерина. Сергій ще раз доведе свій статус неперевершеного маестро у стилі вишуканого ню, Ніна захопить виром емоцій, а Катерина покаже себе в неординарній інтерпретації акварельного портрета.

«На цій виставці є цікаві речі і в дружини, і в Каті, вона недавно знайшла свій стиль акварельний. Ну і в мене є свої досягнення, тобто глядачам можна подивитися і вже оцінити нас. Нам цікаво, як нас сприйме публіка», — зізнався художник Сергій Резніченко. Деталі про подію тут.

Оперу-феєрію «Лис Микита» виставили онлайн

На замовлення Львівського театру опери та балету композитор Іван Небесний написав оперу «Лис Микита» за твором Івана Франка. Її поставили рік тому. Глядачів приваблюють не лише музикою, а й візуальною 3D-анімацією, світловим шоу, повітряними гімнастами та народними інструментами. З нагоди першої річниці прем'єри «Лиса Микиту» виставили онлайн для безкоштовного перегляду за посиланням.

Буддійський сакральний живопис

У Львівському музеї історії релігії відкрили виставку так званих цаклі — «карточок для посвят» із Тибету, Монголії та Бурятії. На них зображено Будду, демонів, божества, а також релігійні атрибути й символи. Такі карточки використовували у ритуалах і носили як обереги на шиї. Частину колекції Львівському музею історії релігії передав відомий колекціонер Іван Гречко.

«Ця колекція цікава тим, цей сакральний живопис є дуже рідкісним сьогодні. Чому? Бо у міжвоєнний час радянська влада знищила більшість релігійних і сакральних центрів саме буддійських на території Союзу», — розповіла заступниця директора музею Надія Полянська. Більше інформації шукайте тут.

Концерт на авторській 10-струнній гітарі

У Львівській філармонії виступить композитор і музикант Дмитро Радзецький, родом із Дніпра. Він гратиме на унікальній 10-струнній гітарі, яка поєднує в собі бас-, електрогітару та синтезатор. Її розробником є сам музикант. Дмитро Радзецький запрошує на свій концерт у суботу, 20 лютого. Музику підсилюватиме відеоперформанс. Деталі на сторінці філармонії.