Львів активно створює свій Центр інновацій

13:53, 29 липня 2011

Львів створює Львівський центр інновацій (ЛЦІ). ЛЦІ працюватиме у вигляді асоціації, до якої, за результатами конкурсу, увійдуть три організації: Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації (ЛДЦ НІІ), Національний університет «Львівська політехніка», ТзОВ «PPV мережі знань». Метою створення центру є, зокрема, допомога науковцям у комерціалізації їхніх інноваційних ідей.

Засновниками ЛЦІ є Львівська міська рада, фонд цивільних досліджень та розвитку CRDF Global (США), компанія «Техінвест» та ІТ-компанія Eleks Software. Крім того, проект підтримало Державне Агентство з науки, інновацій та інформатизації, на базі приміщення якого у Львові на пр. Чорновола.57 планують створити офіс центру. Наразі з 1 серпня фронт-офіс ЛЦІ діятиме у приміщенні Львівської міської ради на пл. Ринок,1 (каб. 531, тел. (032) 297-58-47.

Учасників асоціації було визначено за результатами конкурсу, оголошеного 13 травня 2011 року, на який львівські організації подали від близько 30 львівських приватних і державних організацій. Переможцями конкурсу журі обрало Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації (ЛДЦ НІІ), Національний університет «Львівська політехніка», ТзОВ «PPV мережі знань».

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики Львівської міськради Сергій Кіраль нагадав, що дома пріоритетними напрямами, які розвиває Львів, є ІТ та туризм. «Інновації лежать в основі розвитку будь-якої економіки, місто розуміє цей принцип, тому буде здійснювати підтримку цього напрямку не лише морально, але й фінансово», – сказав чиновник. Також, за його словами, у майбутньому місто планує створити промисловий парк – парк інноваційних технологій, де було б сконцентровано інноваційний науковий потенціал міста.

Представник CRDF Global в Україні Наталія Артюховська пояснила, що для фонду створення такого центру у Львові є дуже важливим, адже за 15 років фонд надав допомогу науковцям Львова на понад 700 тис.доларів. Відтак Львів є третім містом в Україні за розмірами залученого фінансування від CRDF Global.

«Львів має великий науковий потенціал. Уряд США виділив 150 тис. доларі на перший етап створення ЛЦІ. Сподіваюсь, в результаті Львів отримає реальну структуру, яка виведе цікаві львівські інноваційні технології до фази успішних інноваційних компаній», – сказала Наталія Артюховська. Вона також поінформувала, що в жовтні цього року CRDF Global проведе для ЛЦІ конкурс, щоб оцінити технологія та інші якості компаній, які хочуть почати роботу над комерціалізацією інновацій. Кращі з них зможуть отримати гранти від фонду.

Своєю чергою керівник Eleks Software Олексій Скрипник наголосив, що для отримання інвестиції на реалізацію інноваційної ідеї треба пройти великий шлях.

«Інновації – це коли на винаходах вчених можна заробляти гроші. І це є мірилом, наскільки ідеї цих вчених придатні до життя. Замість розмов про інновації, треба робити інновації», – сказав він. За словами Скрипника, серед проблем українських вчених є як нерозуміння того, що на ідеях можна заробляти, так і відсутність у цьому напрямі співпраці вчених та бізнесу.

«Перевагою ЛЦІ є те, що його підтримує міська рада, відтак частину хороших ідей можна буде втілювати у місті», – запевнив Скрипник. Також, каже він. Центр має на меті реалізувати низку проектів, якими показати вченим, що їхні інтелектуальні права повинні бути захищеними.

Водночас завідувач сектору супроводу інвестиційних проектів управління економіки Львівської міської ради Іван Дмитрасевич додав, що серед іншого цільовою групою для центру будуть студенти, які складають значний інтелектуальний потенціал у Львові.