Уряд дозволив відкрити українські кінотеатри уже 2 липня. Наразі для шанувальників кіно на великому екрані виходом з ситуації є автокінотеатри. Цього тижня кіномани мають шанс подивитись фільми про маньяків та вбивць. У сьогодняшній підбірці усі три фільми не просто лоскочуть нерви глядачам. Це фестивальні хіти та номінанти на «Оскар» та «Золотий глобус».
Тебе ніколи тут не було
Трилер «Тебе ніколи тут не було» від однієї з найвідоміших режисерок Великобританії Лінн Ремсі («Щось не так з Кевіном») покажуть у кінотеатрі Kinolife.
За роль найманця, який займається порятунком дівчат із секс-рабства, Хоакін Фенікс удостоївся премії за найкращу чоловічу роль Каннського кінофестивалю. Робота Ремсі також отримала премію за найкращий сценарій.
Наш час. Нью Йорк. Ветеран і колишній агент ФБР Джо живе зі старою матір'ю, він виконує небезпечні завдання: визволяє дівчат із сексуального рабства.
Одного разу до нього надходить нове замовлення. Джо повинен розшукати доньку сенатора Альберта Вотта Ніну. Її начебто викрали.
Джо знаходить Ніну в борделі для віп-клієнтів. Він забирає накачану наркотиками дівчину та відвозить її до готелю. Проте порятунок Ніни лише розпочинає низку страшних подій. Сенатор Вотт кінчає життя самогубством, на Джо відкривають полювання. Усі сліди ведуть в офіс губернатора.
Лінн Ремсі, за її ж словами, від самого початку планувала на головну роль Хоакіна Фенікса. Справді складно собі уявити в ролі Джо когось іншого.
У цьому фільмі Фенікс справді грав добре. Були, звичайно, і кращі роботи у його кар’єрі, але причепитися до незворушного Фенікса у ролі похмурого героя, який намагається вирвати маленьку дівчинку із лап педофілів, немає за що, він виглядає достойно.
Щодо сценарію, то він точно не найсильніша сторона цього заплутаного фільму. Він хвацько знятий та у чомусь відверто нагадує славнозвісного «Таксиста» Мартіна Скорсезе, який свого часу отримав у Каннах «Золоту пальмову гілку».
Проте це, без сумніву, фестивальний хіт з прекрасними акторськими роботами та ефектною режисурою. Дивитись варто.
Фільм можна подивитись у автокінотеарі «KINOLIFE Cinema» на «Арені Львів». Сеанси за посиланням.
Дім, який побудував Джек
Один із найочікуваніших, найсуперечливіших та найстрашніших фільмів видатного данського режисера Ларса фон Трієра «Дім, який побудував Джек» (на головному фото) викликає напрочуд сильні емоції.
США 70-их років ХХ століття. Перед нами Джек – маніяк, який вважає кожне своє вбивство твором мистецтва. Ми побачимо, як за 12 років цей чоловік зі звичайної людини виріс у серійного вбивцю. І все це саме з його точки зору.
Фільм, за словами режисера, може стати останнім у його кар’єрі. Справді, мізантроп фон Трієр проходить у ненависті до людини, до її ницості увесь шлях до кінця. До самісінького дна. Він не просто зазирає у безодню, він копирсається у ній із явним знанням справи.
Прем’єра фільму «Дім, який збудував Джек» відбулась на Каннському фестивалі. На тому фестивалі, на сім років раніше режисера оголосили персоною нон-ґрата через слова про симпатію до Гітлера. Трієр вибачився, але його не пробачили, що, утім, не перешкодило його картині «Меланхолія» отримати нагороду за найкращу жіночу роль (Кірстен Данст).
Наступний фільм, «Німфоманка», він презентував у Берліні у футболці із написом «персона нон-ґрата у Каннах».
Проте «Дім, який збудував Джек» до конкурсу не потрапив. Чи то організатори фестивалю побоялися надавати Ларсу слово на обов’язковій прес-конференції, чи то сам Трієр вирішив не брати участь у змаганнях.
На квитках та у фестивальній програмці глядачів попереджали, що фільм містить чимало насильства та попросили людей зі слабкими нервами бути обережними.
Насильства багато. Нічого дивного, адже фон Трієр розповідає про життя серійного вбивці. Він ділить фільм на п'ять епізодів, де Метт Діллан у ролі маніяка вбиває та вбиває. Жінок, дітей, тварин… Без політкоректності, звичайно.
Жорстокості та цинізму що режисера, що героя межі немає. Маніяк хвалиться, що вбив 60 людей і вважає кожне вбивство досконалим твором мистецтва. Ларс фон Трієр вибудовує складну конструкцію, де основну дію картини доповнює демонстрацією малярських та кінематографічних шедеврів, відсиланнями до Сталіна та Гітлера (привіт, скандал 2011 року).
Все це досконало і дуже холодно. Якщо після усіх попередніх фільмів Трієра світ перевертався і відкривалась безодня, то тут світ залишається на місті, а в безодню падають головний герой та його провідник та порадник, таємничий Верджем (Бруно Ганц, який зіграв, зокрема, Гітлера).
Трієр аналізує власні страхи, депресії та фобії. Він копирсається у найтемніших куточках людської свідомості. Є він при тому провокатором чи пророком? Мабуть, і тим, і іншим. А ще досконалим візіонером.
Ножі наголо
Режисер Раян Джонсон пропонує стильний детектив у дусі Агати Крісті.
Відомий автор кримінальних романів Гарлан Тромбі святкує свій 85-й день народження. На свято в маєток письменника зібралася вся родина. Очевидно, що всі вони ненавидять один одного.
Наступного дня Гарлана знаходять мертвим у його особняку. Підозрювані, звичайно ж, є всі, хто був у той час у будинку.
Розслідувати справу взявся дивакуватий детектив Бенуа Блан. Його зіграв агент 007 Деніел Крейг, який у цій ролі аж ніяк не схожий на супергероя. Також ми побачимо Ану Де Армас, Джеймі Лі Кертіс, Тоні Коллетт, Крістофера Пламмера та інших.
Крім того, що фільм має усі складові класичного детективу: загадкове вбивство, замкнений простір, родинні розборки, він ще й найдзвичайно гарно знятий. Яскраві, навіть трохи карнавальні костюми, вишукані інтер’єри відіграють не останню роль.
Це іронічна картина з не дуже передбачуваним фіналом. А ще автори пообіцяли зняти ще один фільм про розслідування Бенуа Блана.
Ці два фільми можна подивитись у Автокінотеатрі на Даху (верхній рівень парковки ТВЦ «Південний»). Сеанси та інші фільми за посиланням.