Львів подав обласній комісії з надзвичайних ситуацій свої розрахунки для відшкодування витрат під час боротьби з березневою стихією. Йдеться про 1,213 млн грн.
«Ми подали в обласну комісію з надзвичайних ситуацій наші розрахунки. І ми хотіли б, щоб з обласного і державного бюджету, у зв’язку з надзвичайною ситуацією, нам відшкодували 1 млн 213 тисяч. Це якщо не враховувати ще біля мільйона гривень, які пов’язані з роботою «Львівводоканалу». Якщо говорити про кошти, які понаднормово у зв’язку із надзвичайною ситуацією було використано, щоб привести місто до ладу, – це 1 млн 200 тисяч», - розповів перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Він додав, що місто не може пожертвувати цими коштами, тому що це основні статті видатків – дизпаливо, бензин і заробітна плата робітників.
«Тих запасів піскосуміші і дизельного палива, що ми закупили, готуючись до зимового періоду, нам вистачило, аби техніка працювала постійно і піскосуміш була в повному обсязі. Але це обсяги більші на 1 млн 200 тисяч, ніж ті, на які ми розраховували», - зазначив чиновник.
За його словами, впродовж трьох років видатки на ЖКГ зменшуються і працівникам шляхово-ремонтних підприємств неможливо підняти заробітну плату.
«І, на превеликий жаль, знову видатки на санітарне забезпечення не є в повному обсязі. Якщо їх не збільшити, то в другій половині року місто зупиниться», - розповів Олег Синютка.
Також, за його словами, підготовлені пропозиції для закупівлі техніки на наступний рік, які ще мають розглянути на сесії, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Ключове питання – це техніка. В мене на столі є всі пропозиції по техніці, яку потрібно було б додатково закупити. Будемо виходити з цим питанням на найближчу сесію. Бо техніка потрібна, її можна використовувати постійно – в літній період, а на зимовий додавати щітки, плуги. Тому техніку однозначно треба закупити», - додав перший заступник міського голови Львова.
Зазначимо, зараз місто має 130 одиниць техніки. Востаннє рухомий склад оновлювали у 2008 році.
Нагадаємо, сильні березневі снігопади розпочалися в Україні на заході 14-15 березня. Про боротьбу зі стихією у Львові можна почитати тут. 22-23 березня Україну накрила друга хвиля снігопадів, яка менше шкоди принесла Львову, але паралізувала столицю. Там влада оголосила надзвичайний стан. 22-23 березня там тривали сильні снігопади та хуртовини, служби не встигали прибирати місто. На зупинках було по півметра снігу. Кияни навіть не сподіваються сісти на автобус чи тролейбус. Громадського транспорту на вулицях майже не було.
Через Київ не пропускали транзитний транспорт. КМДА розпорядилася зробити 25 березня вихідним днем для працівників бюджетної сфери у Києві та області. Однак вихідного дня не мали медичні установи та структури, які були задіяні у подоланні наслідків негоди.
Через паралізований снігом Київ посад позбулися три чиновники.