Міський голова Львова Андрій Садовий ініціював звернення до Урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності Михайла Бродського щодо відновлення роботи евакуаторів у Львові та решті міст, що прийматимуть Євро-2012. Відповідне звернення 18 березня підтримав виконавчий комітет Львівської міської ради.
Як зазначив під час засідання виконкому перший заступним міського голови Олег Синютка, міста мають забезпечити рух громадського транспорту по відокремлених смугах. Проте, виділення таких смуг, на практиці, зводиться нанівець – вони стають місцями стихійного паркування приватного транспорту.
«Масове несанкціоноване паркування на центральних вулицях і площах призводить до серйозних проблем у містах. Це створює незручності для мешканців, ускладнює умови перебування туристів, погіршує імідж міст в очах інвесторів. Головною причиною цієї проблеми є відсутність впливу органів місцевого самоврядування на ситуацію із несанкціонованим паркуванням транспорту. Ця проблема потребує нагального вирішення на загальнодержавному рівні», - йдеться у зверненні.
Відповідно до чинного законодавства України, тимчасове затримання транспортних засобів шляхом їх евакуації можливе лише працівниками ДАІ і лише з підстав, визначених законом. З метою впорядкування паркування транспортних засобів у містах, створення безпечних умов для руху громадського транспорту та пішоходів, а також недопущення руйнування пам’яток у містах», пропонуться розширити повноваження місцевих органів самоврядування.
Як поінформувала начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, для відновлення роботи евакуаторів, необхідне внесення змін до закону «Про дорожній рух», закону «Про благоустрій» та Кодексу про адміністративні правопорушення.
Зокрема КУпАП пропонується доповнити статтею 152-1, що передбачала б накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення правил благоустрою територій населених пунктів в частині наїздів на зелені насадження, газони, тротуари, декоративні огорожі, зупинки та стоянки автотранспортних засобів, яка ускладнює або унеможливлює утримання об’єктів міського благоустрою.
Також пропонується доповнити КУпАП статтею 265-4 «Тимчасове затримання транспортних засобів виконавчими комітетами міських рад», відповідно до якої представник виконкому місцевого органу самоврядування має право за порушення пропонованої ст. 152-1 тимчасово затримувати транспортний засіб та доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик за допомогою евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Вказується, що транспортний засіб може бути тимчасово затриманий до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання. Повернення транспортного засобу має відбуватися за зверненням особи-власника.
Звернення міського голови Львова буде скероване також мерам усіх міст, що готуються до Євро-2012.