Куди піти у Львові у вихідні 26-28 лютого

Виставка-аукціон #ДивоЛеся, гопак-опера «Конотопська відьма», концерт «Рокаш», виставка «Мед» та «Чотири пори року» Вівальді

10:41, 26 лютого 2021

Леся Українка в образах видатних жінок у проекті #ДивоЛеся

У театрі імені Лесі Українки до 150-річчя своєї патронеси відкрили виставку-аукціон #ДивоЛеся. Художниця Леся Мазанік пропонує зруйнувати міфи і по-новому поглянути на прогресивну жінку свого часу Ларису Косач. Її авторка зобразила в образах видатних жінок — Фріди Кало, Мерилін Монро, Одрі Гепберн, Нефертіті. Портрети можна буде придбати на онлайн-аукціоні. Всі кошти перерахують для проекту «Жінка для жінки», який підтримує жінок у скруті. Деталі за посиланням.

«Леся Українка — це така постать в Україні величезна, різноманітна, її можна вивчати з різних сторін. І нам було цікаво через неї показати різних жінок і показати взагалі роль жінки в суспільстві», — розповіла співініціаторка проекту Оксана Павленко.

Гопак-опера «Конотопська відьма»

27 та 28 лютого — прем'єра гопак-опери «Конотопська відьма» з живим оркестром. На сцені заньківчан цю постановку здійснив режисер Вадим Сікорський. За повістю Квітки-Основ'яненка свою інсценізацію написав Богдан Жолдак, а Ігор Поклад створив музику. В основі — класичний сюжет про «сумного та невеселого» сотника Забрьоху, який влаштував полювання на відьом. Більше інформації можна знайти тут.

«Хотілося живий оркестр, диригента, відкривається завіса — такий добрий, милий театр, з добрим настроєм, з позитивом. От хотілося побути в позитиві», — запросив режисер Вадим Сікорський.

Виставка «Мед» Олени Жеребецької

Трохи меду і бджіл у галереї «Зелена канапа». Свій проект від 23 лютого пропонує оглянути художниця і дизайнерка Олена Жеребецька. Для авторки бджоли є символом життя, руху, динаміки, до яких ми прагнемо, особливо у час карантинних обмежень. Це також символ гармонійного симбіозу життя людини з природою. І мед як результат такого руху. Деталі — за цим посиланням.

Концерт гурту «Рокаш»

«Рокаш» їде до Львова. Гурт кличе на тусівку у п'ятницю, 26 лютого, у клуб «Малевич». Буде багато енергійних танців та етно-рок пісень із західноукраїнською говіркою. Виконають найсвіжіші композиції, а також вже добре відомі пісні. Більше інформації знайдете тут.

Вівальді + живопис онлайн

Слухати мелодійного Антоніо Вівальді і одночасно спостерігати за створенням картини — таку атракцію пропонує Органний зал у суботу, 27 лютого. У концерті поєднають найкрасивішу музику бароко Йоганна Себастьяна Баха та «Чотири пори року» Антоніо Вівальді. Своїх слухачів чекають органістка Олена Мацелюх, скрипаль Адріан Боднар та художниця Ольга Куц. Деталі читайте за посиланням.