Представник Унівської групи Євген Глібовицький розповів 17 грудня на презентації стратегічної візії Унівської групи «Львів 2025», що «серед викликів сучасної економіки є виклики продуктивності і виклики креативності». Львів, з його слів, має робити ставку на креативність.
«Конкурентність Львова – не в продуктивності: ми не належимо до тої культури, але мимаємо фантастичні можливості щодо креативності, щоб творити, пропонувати нові ідеї. Це сьогодні рухає економіку розвинутих країн», – сказав він.
Зі слів Глібовицького, Львів є містом, де є середовища, в яких можуть точитись дискусії, витворюватися нові сенси і, відповідно, продуктом цих сенсів будуть нові цінності.
«Львів є тим містом, де ми говоримо, що не можна більше, щоб було так, як було і що треба інакше, і Львів є тим містом, де можемо говорити, як інакше… Львів 2025 року – це, в першу чергу, розумне місто. Це місто, яке може давати інтелектуальний внесок. Це дуже важливо. Освіта є найбільшою цінністю у спадщині міста, а не архітектура», – сказав Євген Глібовицький.
Він зазначив: «Львів може зробити свій креативний внесок. Також це духовно багате місто, яке є на перетині… Тут зустрічається не тільки Схід і Захід, Північ і Південь. Ми розуміємо, що результат цього міксу, цього діалогу інакшості дуже важливий не лише для Львова. Львів є дуже українським містом. Але питання, чи Львів є тільки українським містом. Відповідь на це – що Львів не обмежений у своїй українськості, розвиваючи її, він також відкривається для світу».
Глібовицький назвав Львів містом, де пріоритетом є індустрії, які продукуються внаслідок освіти.
Також, з його слів, є консенсус серед львів’ян щодо розвитку міста, і цей консенсус лежить в освіті.
«Є багато міст, де немає такого консенсусу… Львову потрібен діловий, конференційний, освітній туризм, туризм за послугами… Нам необхідно в туризмі сконцентруватись з кількісних в якісні параметри. Тоді зможемо будувати місто, в якому нам з вами і не тільки нам захочеться жити», – сказав Євген Глібовицький.
Своєю чергою історик Ярослав Грицак зауважив: «Ми розуміємо важливість туризму, він має бути і має бути успішним! Але було б трагедією, якби він став головною чи єдиною моделлю, яка б забезпечувала унікальність Львова. Основою має бути освіта».
Як інформував ZAXID.NET, 26 лютого минулого року у Львові відбулася презентація релігійної візії Львова у 2025 році, розробленої Унівською Групою. Вона є однією із галузевих візій, які разом складають бачення міста за 15 років.
Додамо, Унівська група виникла внаслідок дискусій, які відбувалися паралельно у різних середовищах з кінця 2006 року. Ці дискусії точилися довкола збіднення Львова на таланти, творчу енергію та відчуття перспективи. Спільне бажання запобігти цьому стало поштовхом для створення експертної групи, яка після установчого зібрання в Унівській ларві підписала однойменну декларацію та почала збиратися на постійних засадах.