Львів може втратити палац спорту «Україна»

Спорткомплекс уже став ТзОВ, відтак може перейти в приватні руки

19:08, 7 вересня 2015

Львівський палац спорту «Україна» – єдина спортивна споруда такого типу на всю область – переходить у приватні руки. Так заявляють громадські активісти. Причому на яких умовах і за скільки – таємниця за сімома замками.

Хоча будували палац спорту для великого тенісу, але вже багато років той ділить приміщення з комерційними структурами. В комплексі «обжились» понад 20 орендарів. Від спортивних магазинів, ремонту взуття до кафе, перукарень і саун. Тож тенісом діти займаються переважно на вулиці. На критих кортах лише зрідка натягують сітку, бо там проводять комерційні виставки.

«Це як наш рідний дім. Ми як почали тут свою тренерську кар'єру, так і хочемо тут її закінчити. В нас на даний час займається понад 160 учнів в школі», – розповів тренер ДЮСШ «Спартаківець»" Петро Ярема.

Керівництво виправдовується – комплекс не дотують, а спортивні заходи покривають лише 1% від потреб, тож змушені крутитись. Та це давно нікого не обурює, якби не нові зміни. Нещодавно палац спорту перетворився на Товариство з обмеженою відповідальністю.

«Це означає, що вони створили товариство на базі колективу підприємства, потім його або візьмуть в оренду, або приватизують. Це означає фактично те, що воно вже йде з рук громади у приватні руки», – заявив голова комісії сім'ї, молоді та спорту громадської ради при ЛОДА Андрій Породко.

Належить комплекс Об'єднанню профспілок Львівщини. За союзу ця структура мала чималі ресурси і їй охоче передавали народне майно. Офіційно це громадська організація і такий важливий спортивний об'єкт її приватна власність. Тож навіть у скільки оцінили палац спорту, площею 2200 м2 – таємниця.

«У нас є залишкова вартість. Але я не хотів би називати ніяких цифр. Це є наша таємниця», – заявив голова Об'єднання профспілок Львівщини Роман Дацько.

Саме ж створення ТзОВ, пояснює він, – це спосіб залучити інвесторів до капремонту спорткомлексу, на який треба близько 12 млн грн. Нагального втручання потребує дах, ще при будівництві його поклали неякісно.

«На з’єднаннях мав би бути подвійний згиб, а він одинарний, тому розривається, особливо при зміні температури. З’являються щілини. Іноді, коли впаде дощ, а в нас, наприклад, є якась виставка, то мокро в приміщенні. В нас є висновок «Львівської політехніки», що його поклали неякісно. А збудований комплекс ще 1986 року, часу вже минуло багато, тож і це впливає. Бляха зовсім поіржавіла в деяких місцях», – пояснив директор палацу спорту «Україна» Богдан Ломага.

Потенційні інвестори, які готові реконструювати «Україну», вже є. Щоправда, на яких умовах вони це робитимуть і чи увійдуть до складу новоствореного ТзОВ – не розголошують. Єдине, у чому запевняє пан Дацько, – спорткомплекс не змінить свого призначення.

«Як з палацу спорту будь-який інвестор може зробити щось інше? Не зробить він там ні басейну, я думаю, ні розваг інших, ні будинку не побудує. Не побудує, ми таких питань не розглядаємо», – наголосив Роман Дацько.

Та в цій історії багато незрозумілого. Тож ми продовжуємо з'ясовувати долю палацу спорту «Україна».