Львів не готовий до прийому індивідуальних незрячих туристів

12:08, 22 березня 2012

На Євро-2012 до Львова приїде кілька десятків тисяч туристів, серед них очікується близько трьох тисяч незрячих. Стільки ж проживає у Львові, та лише сотні знають, як виглядає рідне місто. Жодних засобів показати красу міста людям з особливими потребами у Львові немає. То ж для частини іноземних туристів Львів залишиться загадкою.

Стару частину міста Мажена Василик, яка приїхала жити і працювати до Львова з Кракова три роки тому, відчуває за звуками, запахами та дотиками. «Це дуже старовинна частина міста, це можна відчути вже хоча б тим, що інша бруківка, інша земля, інакше йдеться. Тут тихіше, машина не має права заїхати, тут можна мати такий відкритий спокій», - зазначила вона журналісту «Нашого репортера».

Дівчина, переконує, що вежа Ратуші і є те місце, яке варто відвідати незрячим. М.Василик: «Сходи там неоднакові. Там спершу сходи кам’яні, потім дерев’яні і робляться вужчі, зменшується простір, сходи робляться не небезпечні, але треба вважати. І коли виходиш на верх дуже враження від міста, воно лишається там... дуже далеко!».

Тим часом Львівська опера, за її словами, може вражати лише зір. «Я зайшла і я розчарувалася, бо ціле враження там йде на зір. Там є величезні дзеркала, там величезні малюнки. Великий хол робить значне враження, але як сприймати його на звук, то зовсім немає такого вау», - каже вона.

Виконавчий директор Львівського обласного осередку Української спілки інвалідів Оксана Потимко вважає, що для сприйняття архітектурної краси Львова для незрячих необхідно було б створити макети пам’яток. «Ми б могли зробити міні-макети сакральних, історичних пам’яток і поставити їх біля кожної такої пам’ятки для того, щоб незряча людина з Європи, приїхавши на наш чемпіонат 2012, могла б тактильно побачити красу нашого міста», - прокоментувала вона.

Досвід аудіоекскурсій та макетів вже є у Польщі. В Україні незрячі можуть хіба що безпечно переходити дорогу. Адже у Львові вже працюють звукові світлофори. Віднедавна також запрацювала озвучування у громадському транспорті. Сигналізатори є і при входах в заклади культури. Вони періодично подають сигнал, що вхід знаходиться саме тут. Та наразі озвучені 50 закладів.