У січня-лютому 2011 року надходження до бюджету Львова від оренди землі становили 21,014 млн грн при плановому показнику 21,88 млн грн, – повідомив 1 квітня під час прес-конференції заступник начальника управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігор Гуменчук.
Плановий показник 2011 року, за його словами, становить 88 млн грн.
«Щодо надходжень від сплати землекористувачами земельного податку, цим питанням займаються органи ДПА. Наскільки мені відомо, там наповнення трохи нижче, – на рівні 70-80%», – сказав чиновник.
Водночас він наголосив, що у Львові «земля дійсно дорога».
«Так було і в радянські часи. Вона дорога в правильному значені, адже місто доволі мале і має щільну забудову (15 тис га)», – сказав Ігор Гуменчук.
Він зауважив, що територія, яку займає Донецьк, у шість разів, а Харків – у чотири рази – більша, ніж займає Львів.
«Загалом в Україні Київ, Львів та Одеса мають найвищу вартість землі», – додав чиновник.
Також він повідомив, що у Львові, за його підрахунками, є близько 100 га землі, які перебувають в користуванні фірм чи організацій але фактично не використовуються. Частина таких організацій готові передати землю місту. Як приклад, він назвав акціонерне товариство «Квіти Львова» на вул. Стрийській, яке має 24 га землі і фактично не використовує її.
«У місті мало вільної землі, тому ми займемось переведенням таких ділянок в комунальну власність», – додав Ігор Гуменчук.
Як інформував ZAXID.NET , 31 березня депутати Львівської міської ради прийняли рішення, згідно з яким платники орендної плати за землю та земельного податку до моменту введення нової нормативної оцінки землі платитимуть за спеціальною пільгою розміром 60% від суми нарахованих платежів.