Цього тижня частина подій означені темами любові та романтики - це все через присутність дня Святого Валентина, який цьогоріч припадає на середу. Окрім цього, є нагода сходити в театри, аби побачити кілька вистав, що завжди зберігають актуальність, або відвідати лекції - про театр, французьке кіно чи чехословацьку архітектуру. Навіть якщо не вийде обрати щось одне на 14 лютого, бо в цей день концентрація подій найбільша - можна просто почати тиждень з понеділкового перформанса.
ZAXID.NET нарахував символічне число: 14 подій, які варті відвідування з понеділка до п’ятниці, з 12 до 16 лютого. Усі назви заходів - клікабельні.
Лекції
Акторство. Творчість. Що це і для чого? Лекція Миколи Берези
Лекторій для любителів театру чи майбутніх акторів.
Микола Береза - директор Львівського театру імені Леся Курбаса, актор та режисер. Закінчив ЛНУ імені Івана Франка, факультет культури і мистецтв, акторський курс (2005), а згодом режисерський курс Володимира Кучинського. Здійснив постановку вистави «Театр Злочину» за Жаком Моклером[. Лауреат Обласної премії в галузі театрального мистецтва ім. Б. Романицького. Зіграв головну роль у фільмі «Червоний».
Коли: вівторок, 13 лютого, 17:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.
(фото зі сторінки театру ім. Леся Курбаса)
Маркіян Прохасько та Галина Крук – про дрібниці, що творять світ
Презентація збірки короткої прози Маркіяна Прохаська «Нестримна сила води». Це перша розмова з циклу «9 міст - 9 історій», під час якої журналіст та письменник Маркіян Прохасько разом із поетесою та літературознавицею Галиною Крук говоритимуть про дрібниці, що творять світ.
«Спосіб мислення різних людей пов'язаний із тим, що їх оточує: з кліматом, ландшафтом, кількістю сонця. Відповідно до цього ми створюємо наші поселення, вписані у світ, але і відмежовані від нього; будуємо теплі помешкання чи вішаємо дерев'яні жалюзі на вікна, ми п'ємо холодне мате або гарячі чаї о п'ятій вечора, ми споруджуємо із каменю чи дерева. Усе це міське плетиво відображає плин нашої історії, хід якої — це нестримна сила води, що беззупинно все оновлює, але принцип її дії залишається незмінним», пише Маркіян Прохасько.
Коли: вівторок, 13 лютого, 18:30. Де: книгарня «Є», просп. Свободи, 7.
Центральним текстом для обговорення стане есей про львівське море (фото УП)
Лекція про Годара та «Молодого Годара»
Лекція буде присвячена двом темам: Жан-Люк Годар як постать, режисер, філософ, теоретик кінематографу; революціонер, анархіст та кіноман. А також художньому фільму «Молодий Годар» Мішеля Хазанавічуса. Кінокритик Станіслав Тарасенко обговорить все й одразу: від французької «Нової хвилі» до культу Годара, від того, з чого починається «Молодий Годар», до того, чим він закінчується.
Вартість квитка - 30 гривень.
Коли: середа, 14 лютого, 19:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.
Жан-Люк Годар за роботою
Архітектура модернізму Чехословаччини (1918-1939)
Новоутворена держава - всього лише сто років тому - з передовими технологіями після Першої світової війни, Чехословаччина стала на початку XX століття однією з провідних країн архітектури функціоналізму або модернізму. Черпаючи натхнення у кубізмі, школі Баухаус, радянському конструктивізмі, голландському русі «DeStijl» та ЛеКорбюзьє, чеські архітектори проектували будівлі, що демонструють модерний та ліберальний дух демократичної Чехословаччини. Авангардна діяльність архітекторів в Празі та Брно, а також індустріальне міське планування в Зліні глибоко сприяли розвитку функціоналізму в Європі.
Лекція проходитиме англійською мовою з синхронним перекладом. Вхід вільний.
Коли: четвер, 15 лютого, 18:30. Де: Центр міської історії, вулю Акад. Богомольця, 6.
Кіно
Один з найвідоміших фільмів американського режисера Джима Джармуша - «Мрець» (англ. «Dead Man») з Джонні Деппом у головній ролі. Фільм супроводжує неперевершена музика Ніла Янга. Показ відбуватиметься українською мовою в перекладі на замовлення телаканалу ТОНІС.
Вартість квитка: 40 грн.
Коли: вівторок, 13 лютого, 19:00. Де: Lviv Film Center, вул. Володимира Великого, 14а.
Абсолютна любов. Короткометражні фільми
Чергова підбірка короткометражок від Wiz-Art. Центральна тема – любов. Квитки можна купити онлайн.
Коли: четвер, 15 лютого, 19:00. Де: Палац мистецтв, зелена зала, вул. Коперніка, 17.
Новий фільм від одного з найславетніших та найвизнаніших європейських режисерів сучасності – Міхаеля Ханеке. Стрічка розповідає про життя заможної родини, що мешкає у Кале, лише у кількох кілометрах від табору біженців з Близького Схожу.
У головних ролях: Ізабель Юппер, Жан-Луї Трентіньян, Матьє Кассовітц та інші.
Квитки можна буде придбати онлайн.
Коли: з 15 до 21 лютого, о 17:00 та 20:50. Де: «Копернік», вул. Коперніка, 9.
Музика
Концерт у рамках туру на підтримку нового альбому. Платівка «Піраміди» стала результатом тривалої історії музикальних пошуків та експериментів «Другої ріки». Квитки доступні за посиланням.
Коли: середа, 14 лютого, 19:00. Де: Malevich Night Club, просп. Чорновола, 2.
Сільська романтика з Курган&Агрегат
Найнезвичайніший концерт до дня Валентина. Курган&Агрегат обіцяли зробити все, щоби «гості кожною клітинкою тіла відчули сільську романтику». Квиткі є онлайн, або можна буде купити на вході.
Коли: середа, 14 лютого, 19:00. Де: Клуб на FESTrepublic, вул. Старознесенська 24-26.
Radio SKOVORODA FEST #7. Двіж після кохання
Тематична вечірка від львівського Radio SKOVORODA. Гратимуть Пташник та Panchyshyn. DJ’s: Sunny Boy, Mykhailo Lemak, Julia Gemberg та інші.
Квитки можна купити вже, або взяти на вході.
Коли: п’ятниця, 16 лютого, 20:00. Де: Клуб на FESTrepublic, вул. Старознесенська 24-26.
Театр
Zabih – це ініціатива випускників школи перфомансу. Виступ поєднує індивідуальний перфоманс та групову імпровізацію.
Zabih – як дослід над собою та іншими. Zabih – як особисте та групове випробовування. Перфоманс - як Zabih по пересіченій місцевості.
Коли: понеділок, 12 лютого, 18:00. Де: «Дзиґа», вул. Вірменська, 35.
Перший Zabih презентували 23 січня (фото Mariya Hoyin)
Любов)
Вистава-дослідження за мотивами драми «Блакитна троянда» Лесі Українки. Постановка поєднує засоби пластичного і документального театру задля підсилення центральної ідеї - роздумів на тему різноманітності любові.
Квитки є на сайті.
Коли: середа, 14 лютого, 19:00. Де: театр ім. Лесі України, вул. Городоцька, 36.
П'єса Шекспіра «12 ніч», зіграна акторами далекої від Анґлії країни, що і не знали ніколи слів Шекспіра
Некласична постановка класичної шекспірівської п’єси. Тривалість - 3 години 20 хв з антрактом.
«Вже сама назва вводить режисера та акторів, а за ними й глядачів у простір нескінченних відбитків, розігрувань, нашарувань, де стираються грані між акторами, котрі грають акторів, котрі грають персонажів, самими персонажами, їхніми личинами. Якщо підходити суто формально, то фабульні кінці з кінцями у виставі періодично рвуться, але це уже не має значення, коли на кону постає настільки вивершений зразок чистої театральності й незамуленої фантазії, що її нечасто побачиш на наших сценах».
Коли: середа, 14 лютого, 19:00. Де: театр ім. Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3.
Прем'єра вистави «Великий льох»
У театральному дійстві від Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах» двоє мандрівних кобзарів та з десяток самовидців через слово і спів намагаються шукати врата до раю і розкопати великий льох, і водночас разом мандрують стежками образів, заглядають між рядки поезій та оживляють естампи. Вистава збудована на трьох стовпах: на поезіях Тараса Шевченка «Великий Льох», «Москалева криниця», автентичному співі та динамічних естампах.
Вхід вільний.
Коли: середа, 14 лютого, 19:00, Церква Климентія папи (цокольний поверх храму Св.Софії - Премудрості Божої), вул. Козельницька, 2.