Львів по роботі: найцікавіші події 19-25 лютого

Кіно, лекції, музика і книжки

14:05, 19 лютого 2018

Головні герої львівського культурного життя цього тижня - Вуді Аллен, Гаррі Поттер, Мар'яна Савка. Найнасиченіший день - середа, 21 лютого, адже майже одночасно відбуватимуться три лекції, кінопоказ та перформанс. Найпопулярніша локація - Lviv Film Center, де покажуть роботи двох дуже різних класиків: Альфреда Гічкока та Хаяо Міядзакі. А найбільш непередбачуваним є п'ятничний концерт дніпровської банди Kurs Valüt, через їхні хуліганські тексти.

До щотижневої підбірки подій ZAXID.NET цього разу потрапило 12 заходів, які варто відвідати з 19 по 23 лютого. Усі назви подій клікабельні.

Лекції

Іншомовна театральна культура Львова

Історія професійного театру у Львові налічує понад 240 років, і вона складена, окрім українського, з історій іншомовних – австрійського (німецькомовного), польського , єврейського та російськомовного театрів. Коли і як вони народжувались та зникали? Як будували діалог із глядачами та поміж собою? Які найяскравіші сторінки вписали до історії європейського міста і що залишили по собі?

Лекцію читатиме відома львівська театрознавиця Майя Гарбузюк. Вхід вільний.

Коли: вівторок, 20 лютого, 17:00. Де: Національний музей ім. Андрея Шептицького, просп. Свободи, 20.

Лекція відбудеться у рамках виставки «Портрет міста», яка триває в музеї Шептицького до 25 лютого

Бентежне каміння. Лекція білоруського антрополога про нове розуміння архітектурної спадщини

Білоруський культурний антрополог Сцяпан Стурейка на запрошення програми з культурології УКУ прочитає лекцію «Бентежне каміння. Про нове розуміння архітектурної спадщини». На зустрічі йтиметься про:

  • пошук нових сенсів збереження і відновлення
  • поле конфліктів чи простір діалогу?
  • суспільний потенціал спадщини

Сцяпан Стурейка - дослідник теорій і практик збереження культурної спадщини, доктор гуманітарних наук у сфері етнології (Яґеллонський університет), викладач Європейського гуманітарного університету (Вільно), голова Білоруського комітету ICOMOS.

Мова виступу – білоруська. Вхід вільний.

Коли: середа, 21 лютого, 16:30. Де: Багатофункціональний корпус УКУ, ауд. 424, вул. Козельницька, 2а.

Лекція про «Колесо чудес» Вуді Аллена

Зустріч присвячена новому фільму відомого американського режисера Вуді Аллена. Більше про фільм «Колеса чудес» можна прочитати у матеріалі ZAXID.NET, або ж прийти послухати кінознавця Станіслава Тарасенка.

Вартість події: 30 гривень.

Коли: середа, 21 лютого, 19:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.

Трейлер до фільму «Колесо чудес»

Гаррі Поттер і філософія

Чергова лекція з циклу «Філософія і література», який організовує спільнота Cafe philosophique. Про місце філософії у циклі книг Джоан Роулінг розкаже кандидат філософських наук Ігор Колесник.

Вхід вільний.

Коли: середа, 21 лютого, 18:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.

Світ Гаррі Поттера вже не вперше стає предметом філософського аналізу

Кіно

«Вавилон» Гонсалеса Іньярріту

Фільм відомого мексиканського режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту, який отримав «Золотий глобус» як найкращий фільм 2006 року, «Оскар» за музику, а також нагороду Каннського кінофестивалю за найкращу режисуру.

У фільмі переплітаються чотири сюжетні лінії про родини зі США, Мексики, Марокко і Японії. У головних ролях: Бред Пітт, Кейт Бланшетт, Гаель Гарсія Берналь, Ель Феннінг.

Квитки є на сайті.

Коли: понеділок, 19 лютого, 19:00. Де: кінотеатр «Копернік», вул. Коперніка, 9.

Трейлер до фільму «Вавилон»

Короткометражні документальні фільми про ініціативи Євромайдану

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA представляє дві короткометражки про громадські ініціативи, що виникли під час Євромайдану: «Євромайдан SOS» та «Крим SOS».

Тривалість заходу - 1,5 години. Після перегляду планується обговорення почутого між глядачами.

Вхід вільний.

Коли: вівторок, 20 лютого, 18:00. Де: музей «Територія Терору», просп. Чорновола, 45.

Кадр з фільму «Євромайдан SOS»

Чотири аніме Хаяо Міядзакі

Два дні поспіль, 21 та 22 лютого, у Кіноцентрі можна подивитись роботи культового японського режисера Хаяо Міядзакі.

Квиток на один день (два мультфільми, загальною тривалістю 4 години) коштує 70 грн. Абонемент на два дні (4 мультфільми, щодня по два) коштує 120 грн. Купити квитки можна онлайн. Усі мультфільми демонструються українською мовою.

21 лютого:

  • 19:00 — «Небесний замок Лапута».
  • 21:15 — «Принцеса Мононоке»

22 лютого:

  • 19:00 — «Мандрівний замок Хаула»
  • 21:15 — «Наусіка з Долини Вітрів»

Коли: середа та четвер, 21-22 лютого, 19:00. Де: Lviv Film Center, вул. Володимира Великого, 14а.

Стрічка «Мандрівний замок Хаула» є екранізацією роману британської письменниці Діани Вінн Джонс

Вечір з Альфредом Гічкоком

Найкращі фільми «майстра саспенса» покажуть у Львові на великому екрані. У програмі:

19:00 — «Психо» (1960). Трилер, екранізація однойменного роману Роберта Блоха, неодноразово названий кінокритиками найкращим зі створених трилерів. Уперше в кіно було змальовано не стільки як злочин, скільки хворобу вбивці, його психоз, особистість вбивці.

21:00 — «Запаморочення» (1958). Містичний трилер, номінований на дві премії «Оскар». В основі фільму лежить вільний переказ роману «Зі світу мертвих» П'єра Буало та Тома Нарсежака. Прем'єра фільму відбулася 9 травня 1958 року. Права на фільм були викуплені самим режисером і склали спадок його дочки, тож нові покоління глядачів побачили цей фільм тільки у 1995 році.

Коли: п’ятниця, 23 лютого, 19:00. Де: Lviv Film Center, вул. Володимира Великого, 14а.

Трейлер до фільму «Психо»

Музика

Музично-поетичний перформанс «Жінка, чоловік та весь цей джаз»

Письменниця і головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка презентує свій проект «Жінка, чоловік та весь цей джаз». Це – музично-поетичний перформанс на вірші авторки та з музикою відомого кавер-бенду Orchestra Vito, що імпровізує на теми джазової класики. У підсумку вийшла міні-вистава у віршах. Акторами на сцені є Мар'яна Савка та учасник формації «Пікардійська терція» Славко Нудик.

Вхід вільний.

Коли: середа, 21 лютого, 18:00. Де: клуб на FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24.

Мар'яна Савка та Славко Нудик (фото письменниці)

KURS VALUT. Dnipropop, ebm, synth-pop, electro

«Вокально-синтетичний ансамбль» з Дніпра, Kurs Valüt, грають ebm, synth-pop і dark electro. Або ж «dnipropop». Цей концерт має перетворитись на сеанс індустріального містицизму та духовної аеробіки.

Квитки можна купити онлайн.

Коли: п’ятниця, 23 лютого, 21:00. Де: Актовий зал Fredra.61, вул. Зелена, 20.

Література

Презентація першої в Україні книжки про біг

Під час зустрічі авторка книги «Never stop» Марі Карачина, учасниця світових марафонів та півмарафонів, розповість, чому біг — значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб змінити своє життя, стати стрункими й здоровішими, подолати стрес та впорядкувати свої думки.

«Ця книжка не тільки про фітнес і біг, це не перелік вправ чи методик. Вона про життя: про падіння і злети звичайної людини, про прийняття поразки і реалізацію амбіцій, про рух усіх нас, хто біжить заради однієї мети. Вона — про власний досвід, викладений максимально чесно, і про те, чому саме біг. Адже біг — це кругообіг взаємодопомоги. Бігаючи містом, я знаю, що навіть хтось один із тієї сотні людей, які побачать, як я біжу, може задуматись і додати руху у своє життя. Так само, як я відкидаю лінь і втому, коли бачу когось у русі. І навіть якщо я більше ніколи не зможу бігати, я буду пам’ятати, що мені дали мої пробіжки і якою я стала завдяки бігу», каже про свою книжку авторка.

Вхід вільний.

Коли: середа, 21 лютого, 18:30. Де: «Львівська копальня кави», пл. Ринок, 10.

Книжка «Never stop» вийшла у «Видавництві Старого Лева» (фото видавництва)

Презентація українських перекладів книжок Тура Геєрдала

У видавництві «Крок» переклали дві книжки норвезького мандрівника Тура Геєрдала: «Фату-Хіва: Назад до природи» та «Кон-Тікі: Експедиція». Львів’яни мають нагоду поспілкуватись із перекладачкою Наталією Іваничук та засновником видавництва Юрієм Завадським.

Фату-Хіва — невеликий острів у Тихому океані, який став «стартовим майданчиком» для наукових пошуків мандрівника й дослідника Тура Геєрдала. Тур Геєрдал разом із дружиною Лів подався на Маркізькі острови шукати підтверджень і спростувань для суперечливої теорії походження полінезійців. Місцеві легенди, природа й уклад життя місцевих людей підказали досліднику, що ці народи примандрували не безпосередньо з Азії чи Австралії, а пройшли довгий шлях від Сибіру до Аляски, побережжями обох Америк і течіями Тихого океану аж до Полінезії.

Ця мандрівка стала основою для найвідомішого експерименту Тура Хеєрдала, який увійшов до історії під назвою «Експедиція Кон-Тікі». У 1947 році п’ятеро чоловіків стали під вітрило примітивного плота під назвою «Кон-Тікі», щоб довести: древні люди могли дістатись своїми човнами з Америки до Полінезіх. У 2012 році неймовірна історія цієї мандрівки на плоті була екранізована.

Коли: четвер, 22 лютого, 18:30. Де: книгарня «Є», просп. Свободи, 7.

Обидві книжки норвезького мандрівника вийшли друком у тернопільському видавництві «Крок» (фото видавництва)