У Львові відбувається засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО. На захід до Львова прибули близько двох десятків депутатів з 13 країн світу.
Чи буде Україна в НАТО? Свій вибір Українці повинні зробити самі. Так вважає президентка Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун.
Як свідчить історія, кожна країна, що не є членом НАТО, яка проводила засідання асамблеї, незабаром таки ставала членом Альянсу, підкреслюють українські парламентарі. Важливим знаком на цьому шляху є проведення навесні 2020 року Парламентської асамблеї НАТО також у Києві.
«Ці депутати, які тут присутні, делегати з інших країн, вони, працюючи в Парламентській асамблеї НАТО, є великими нашими підтримувачами, розуміючи, що Україні є контриб'ютором безпеки. В інший спосіб, щоб ми могли шукати собі майбутнє вирішення тих проблем, які ми сьогодні маємо, і війни на сході ‒ це виключно за рахунок цієї підтримки», ‒ наголосила голова делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї НАТО Оксана Юринець.
Своєю чергою, Мадлен Мун запевнила, що двері Альянсу для України відкриті. Президент Парламентської асамблеї НАТО також розповіла, що вже цього тижня буде мати свою першу зустріч з Володимиром Зеленським. І буде зокрема говорити про солідарність з Україною у подоланні перешкод, які стоять на шляху до членства і в НАТО, і в Європейському Союзі.
«Ми тут для того, щоб надіслати дуже чіткий сигнал кожному українцю. Ми всі в альянсі з вами. Так само, як і ви рішуче налаштовані досягнути результату і стати повноцінним членом Альянсу НАТО», ‒ заявила президент Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун.