У розпалі міжнародні змагання із велоспорту «Lviv open cup», який об’єднав півтори сотні учасників із 5 країн. На треку зустрічаються учасники з України, Білорусі, Грузії, Румунії та Польщі. «Залізних коней» на міжнародному турнір сідлають дорослі та юніори.
Іноземним спортсменам звикнути до конфігурації львівського треку непросто. Польська велосипедистка Дарія Пікулік розповідає: «Загалом цей трек доволі специфічний, тяжко на ньому. Тут треба двічі проїхати. Бо коли пробуєш вперше, то страх в очах. Але потім вже швидко їдеться і дуже приємно».
Другий день турніру починається гонкою скретч. Чоловіки долають 40 кіл, жінки мчать 30. Якщо хтось із атлетів відстає на коло, то змушений припинити боротьбу. Окрім сили та швидкості, ця дисципліна вимагає вміння правильно розподілити енергію на тривале протистояння.
Чемпіон Європи, призер етапів Кубка світу львів’янин Роман Гладиш зазначає: «Звичайно, треба старатися економити сили до кінця, за кимось сидіти. І вже на останньому колі-півтора пробувати виїжджати, якщо ще вистачає сил. Мені вдалося виїхати за півтора кола до фінішу вперед і вже просто не упустити свою перемогу».
Далі атлети з’ясовують стосунки у дисципліні «кейрін». Спершу їдуть кілька кіл за мотоциклом, який обганяти не можна. Потім він покидає полотно. А велосипедисти демонструють потужний спринт і визначають переможця. Учасник Єгор Коробов каже: «Це така гонка, як рулетка. Ніколи не знаєш, що твій противник може зробити. Тобто, тобі треба передбачати його дії і думати головою. Я стежив за гонщиком із Польщі, тому що він був найсильнішим у заїзді. Я просто сів за ним, він мене вивіз. Я заїхав другим».
Якщо у виді програми стартують велосипедисти із трьох країн, то спортсмени можуть заробити очки до міжнародного рейтингу.
Паралельно відбуваються чемпіонат і Кубок України серед юнаків та дівчат. Тут налягають на педалі в неолімпійських видах програми.