Львів святкує 757-річчя. Фотозвіт

17:40, 12 травня 2013

Львів відзначає 757-й день народження. Центром Львова гуляють тисячі львів’ян та гостей міста. Для них пройшов святковий парад, багато розваг та концертів.

Святкова хода розпочалась від пам'ятника Адаму Міцкевичу – до площі Ринок. На чолі колони на конях їхали вершники у костюмах короля Данила Галицького та лицарів. У параді також взяли участь оркестри, музичні ансамблі, спортивні товариства та організації, львівські байкери, учасники автоклубу "ЗАЗ-Козак", а також відвідувачі львівських дитячих бібліотек – у костюмах казкових героїв та інші.

Після цього на міській ратуші урочисто підняли прапор міста із зображенням лева. На площі перед мерією для сотень львів'ян і гостей міста виступили танцювальні колективи, грав оркестр.

Після цього у міській раді пройшли урочисті збори до Дня міста. На засіданні мер Андрій Садовий вручив відзнаку "Почесний громадянин Львова" за визначний внесок у національне відродження України сотенному УПА Мирославу Симчичу, "Львів'янином року" став відомий колекціонер, меценат, громадський діяч, співорганізатор Інституту колекціонерства українських мистецьких пам'яток при Науковому товаристві ім. Шевченка Іван Гречко.

"Шляхетною львівською родиною" визнано цьогоріч родину Горинів-Мацелюхів– за національне відродження і становлення української державності, збереження, продовження та створення традицій наукового, мистецького та культурного середовища Львова.

Також уже традиційно на Дань міста проходить ХІ міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова». Цього року «Флюгери» стартували з рок-дня, далі виконували блюз, джаз, а завтра вранці о 10:00 на «Флюгерах» у внутрішньому дворику Ратуші розпочнеться «Прокидання з ГИЧ Оркестром». Вхід у костюмі звірятка на концерт дає знижку у 50%. Вечірню програму неділі розпочне джазовий проект Dzyga Imagine. Традиційно завершуватиме «Флюгери» гурт ShockolaD.

Крім цього, у місті кілька днів триває День батяра. Організатори заходу вперше провели фестиваль кавер-гуртів та Чемпіонат львівських кнайп, а також для відвідувачів свята підготували презентацію нових батярських пісень у виконанні Віктора Морозова та гурту Батяр-бенд «Галичина».

Увечері 11 травня під час музичного літопису «Музика, народжена Львовом» на площі Міцкевича виконали композиції Кос-Анатольського, Івасюка, Білозора, Морозова, Веселовського та «Братів Гадюкіних». У концерті взяли участь «Піккардійська Терція», балет Ірини Мазур «Життя», Назар Савко, Павло Табаков, Владіслав Левицький, Олеся Киричук і гурт Green Silence.

12 травня  в межах ХІ музичного фестивалю "Флюгери Львова" пройшло традиційне "Прокидання з ГИЧ оркестром". Цього року знижку на вхід  отримали ті, хто прийшов у костюмі звірятка.

Також у межах Дня міста відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки українському композитору Анатолію Кос-Анатольському. Програма святкування продовжилася у колоритних львівських ресторанах: тут під виступи «живих» колективів шеф-кухарі розкрили усі секрети кухні по-львівськи.

Завершився музичний літопис «Музика, народжена Львовом» на площі Адама Міцкевича п’ятигодинним святковим концертом. У ньому відомі львівські шлягери (пісні Кос-Анатольського, Весоловського, Івасюка, Білозіра, Морозова, «Братів Гадюкіних» та ін.) перед багатотисячною публікою виконали вокальна формація «Піккардійська Терція», володар титулу «Голос країни» Павло Табаков, Назар Савко, Владіслав Левицький, Олена Корнєєва і гурт Green Silence.