Львів та Донецьк закликають не спекулювати на мові

18:59, 25 лютого 2014

Львів’яни не погоджуються із, на їх думку, несвоєчасним рішенням Верховної Ради щодо скасування "мовного закону" і закликають в знак солідарності із жителями Півдня та Сходу завтра розмовляти російською. Водночас активісти з Донецька виступили з ініціативою у відповідь - вони обіцяють 26 лютого спілкуватись українською.

У соціальній мережі Facebook активно перепощують картинку, змакетовану львівськими активістами, з написом: «Сьогодні мова не про язык! Львів за перевибори до ВР, а не за спекуляції навколо мовних і національних питань». Тому завтра у знак солідарності з жителями Сходу і Півдня закликають на один день перейти на російську мову у спілкуванні. «Пропоную усім свідомим львів'янам, які не погоджуються з тим, що ми - місто нацистів, перейти на російську мову у спілкуванні. Хоча б на день. Наприклад, 26 лютого, тобто завтра використовувати лише російську - у соціальних мережах, на каві, в роботі. Просто аби продемонструвати - питання, які розділяють країну, народжуються не у Львові», - пояснив автор ідеї. За годину повідомлення набрало понад 3,5 тис. репостів.

Водночас, активісти з Донецька виступили з ініціативою у відповідь. Як повідомляє видання Новости Донбасса, вони обіцяють 26 лютого спілкуватись українською.

"Ми донеччани хочемо виразити свою підтримку розбудові громадського суспільства в Україні, і в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних областей держави 26 лютого ми будемо спілкуватися українською мовою дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди", - йдеться у тексті звернення.

Крім цього, львівське «Видавництво Старого Лева» у знак протесту надрукує першу книгу російською мовою одеситки Зої Казанжи «Если бы я была...».

«У ситуації, в якій зараз опинилася Україна і українці, нам потрібно об'єднуватися навколо спільних цінностей та ідеалів. І у жодному разі не дозволяти вибудовувати між собою стіну ворожнечі чи піддаватися на провокації. Зараз триває потужна інформаційна війна, спрямована на те, щоб розділити Україну та налаштувати українців один проти одного. Ми жодним чином не захищаємо закон Ківалова-Колесніченка. Це – ганебний недолугий закон. Звісно, його потрібно скасовувати і приймати інший. Але таке важливе і таке дражливе для українського суспільства питання, як закон про мову, потрібно приймати врівноважено та з врахуванням інтересів всього суспільства, а не поспіхом», - йдеться у заяві видавництва з цього приводу.

Нагадаємо, сьогодні низка відомих громадських та культурних діячів Львова оприлюднила звернення із закликом до нової влади вести зважену культурну політику, не допускаючи дискримінації громадян України залежно від мови, якою вони спілкуються чи місця проживання.

Вчора, 24 лютого, Верховна Рада скасувала мовний закон Ківалова-Колесніченка.