Львів увійшов до десятки найбільш фінансово стабільних міст України

Львівщина за рік суттєво покращила фінансове становище

16:21, 9 листопада 2017

У рейтингу фінансового становища бюджет Львова отримав оцінку у 6,6 бала, за середнього рівня у 6 балів для міст України. Про це йшлося під час презентації рейтингу «Фінансового здоров’я бюджетів міст та регіонів України», складеного експертами Міжнародного центру перспективних досліджень та словацької організації INEKO в «Укрінформі».

«Показник фінансового здоров’я варіюється від 0 і до 10 балів. Ми бачимо, що зараз середній показник по містах – це 6 балів, а середній по регіонах – 5,9 балів», – заявив експерт МЦПД Єгор Киян.

Рейтинг фінансової стабільності за підсумками 2016 року виявився вищим середнього у десяти містах: в Одеси – 8; Рівного – 7,5; Полтави, Вінниці і Дніпра – по 7,1; Запоріжжя – 7; Миколаєва – 6,9; Чернівців та Харкова – по 6,7, у Львова – 6,6.

Рейтинг фінансового становища Львова вищий середнього / Натисність для збільшення

У попередньому 2015 році, перша десятка виглядала по іншому: фінансове становище Одеси було оцінене у 8,7 бала, Полтави – 7,3, Дніпра – 6,9, Миколаєва – 6,6, Рівного – 6,4, Чернівців – 6,4, Хмельницького – 6,3, Ужгорода – 6,2, Запоріжжя – 6,1, Львова – 5,9. За словами експерта, у 2015 році середній показник по містах становив 5,6 бала.

«Однією з основних причин покращення бюджетів по містах – стала децентралізація, яка дозволила місцевим органам влади використовувати додаткові фінансові ресурси, а щодо погіршення у загальному значенні становища областей, то тут мало вплив збільшення видаткової частини бюджетів», – зазначив Киян.

Серед аутсайдерів у рейтингу фінансового становища міст за підсумками 2016 року виявилися Херсон – 4,2, Черкаси – 4 та Луцьк – 3,8.

«Щодо рейтингу областей, то на першому місці у нас Запорізька область – 7,3, потім йде Черкаська область – 7,2, Волинська область – 7,1, Тернопільська область – 7 та Львівська область – 6,9. Серед областей з найгіршим фінансовим станом: Рівненська – 2,1, Дніпропетровська – 3,9, Луганська – 4, Донецька – 4,6 та Вінницька – 4,8 області. У 2016 році найкращу динаміку продемонстрували наступні області – Львівська, Чернівецька та Тернопільська області», – сказав експерт. При цьому середній бал для областей за рік зменщився із 6,4 до 5,9.

Львівщина – на пятому місці серед областей України за фінансовим становищем / Натисність для збільшення

На його думку, причиною росту надходжень до місцевих бюджетів стала активізація підприємств та активізація імпортно-експортних операцій, деяким чином вплинули інфляційні процеси в країні, зростання обмінного курсу, який позитивно вплинув на надходження до бюджету в гривневому еквіваленті, а також зростання мінімальної заробітної плати.

Він додав, що фінансове становище – це підсумковий показник, який дозволяє виміряти фінансовий стан міста чи регіону, а також оцінити ефективність фінансового управління у містах і регіонах. Детально ознайомитися із профілями міських та обласних бюджетів, а також здійснити їх порівняння можна на сайті проекту.