Львів переймає у Литви досвід євроінтеграції. Саме такою є тема міжнародного семінару "Quo vadis, Україно? Досвід трансформації суспільств України і Литви", який сьогодні, 13 листопада, розпочався у Львові і триватиме протягом двох днів. За цей час литовські та українські політологи, культурологи, історики та журналісти обговорюватимуть питання європейських та євроатлантичних перспектив України та досвід Литви у питанні євроінтеграції.
За словами директора Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету Раймундаса Лопати, зараз метою Литви є розширювати демократичні структури за межами своєї країни та ЄС. Зокрема, аби сприяти співпраці між Литвою та Україною, Центр студій європейської інтеграції (Литва) цього року заснував дві філії - у Львові та Донецьку.
"Ми хочемо бачити Україну вільною, єдиною, хочемо, щоб вона була країною, у якій проводять реформи, - наголосив Раймундас Лопата. - Але зараз реальність є такою, що геополітична спрямованість вашої країни є невизначеною".
"В Україні уже відбулося троє виборів, під час яких звучало бажання інтегруватися в ЄС, - зазначив головний редактор часопису "Ї" Тарас Возняк. - У 2004 нам сказали чітке "ні", у 2006 теж "ні", ще й у такій формі, наче відмахнулися, і тепер знову звучить легка відмова".
На думку Тараса Возняка, така ситуація говорить про те, що в Україні має закінчитись період романтизму у стосунках з ЄС. Що ж стосується перспектив самого євроутворення, то, на думку культуролога, цей проект не повинен втратити динаміки і привабливості, інакше він може перетворитися у проблему.