Міський голова Львова Андрій Садовий запевняє, що 2011 року у місті відкриють пам’ятник польським вченим, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах.
Про це мер повідомив 5 квітня під час прес-конференції.
«Місто сильне своїми людьми. І ми горді з того, що у Львові завжди була сильна наукова еліта наші професори. Я не ділю їх за національностями, вони наші – львівські», – наголосив Андрій Садовий, коментуючи вчорашню заяву міського голови Львова 1991-1994 років Василя Шпіцера про те, що, на його думку, недоцільно споруджувати у Львові пам’ятник польським вченим, оскільки, з його слів, вони співпрацювали з більшовиками.
«Є ганебний факт розстрілу професорів нашої «Львівської політехніки». Звичайно, громада міста Львова повинна сказати своє тверде слово, щоб було нагадування і щоб ми шанували тих людей, які були невинно замордовані», – зауважив Андрій Садовий.
Також міський голова розповів: «Цього року плануємо фіналізувати працю, яка триває уже майже три роки. Це спільна праця Львівської міської ради з Вроцлавською владою, політехнік Львова і Вроцлава. Створена велика робоча група, відбувся конкурс. Все, кожен крок ми робимо спільно. Цього року плануємо такий пам’ятник у Львові відкрити з відповідною пошаною і повагою до людей, які невинно були замордовані».
Як інформував ZAXID.NET , 4 квітня у Львові під час урочистостей з нагоди 21-ї річниці підняття синьо-жовтого прапора на міській Ратуші міський голова Львова 1991-1994 років Василь Шпіцер вважає недоцільним спорудження у Львові пам’ятника польським вченим, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах, оскільки з його слів, ці вчені співпрацювали з більшовиками.
Він наголосив, що коли у грудні 1939 року обговорювався проект створення Львівського державного українського університету, саме «за наполягання польської професури», з назви забрали слово «український».
«Цей факт свідчить не лише про те, що польська професура була близька до окупаційної більшовицької влади і вважала за необхідне радитися з нею, а не українськими професорами, але й зневажала все українське», – сказав Василь Шпіцер.
Нагадаємо, 29 березня виконавчий комітет Львівської міської ради надав дозвіл Національному університету «Львівська політехніка» на спорудження пам’ятника вченим м. Львова, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах. Також 4 березня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради погодив містобудівне обґрунтування і умови спорудження національним університетом «Львівська політехніка» пам’ятник а вченим міста Львова, розстріляним нацистами 1941 року на Вулецьких пагорбах. Погоджено також інфраструктуру для його обслуговування і благоустрою парку «Студентський» на вул. Академічній-Сазарова-Відкритій-Лукаша-Карпинця.